آیین سالروز عاشورا در ژاپن برگزار شد

آیین سالروز عاشورا در ژاپن برگزار شد
پنج‌شنبه 28 مرداد 1400 - 15:10

عزاداری عاشورای حسینی ظهر امروز پنجشنبه با حضور کارکنان سفارت، خانواده ها و جمعی از ایرانیان مقیم و محبین اهل البیت (ع) در محل اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزارشد.

العالم - آسیا

به گزارش سفارت ایران در ژاپن، در این مراسم و پس از قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام ابراهیم ساوادا مترجم قرآن کریم و اسلام شناس ژاپنی گفت: شقاوت و بی رحمی دشمنان امام حسین (ع) و مظلومیت وی و یارانش نمادهای تاریخی شده است.

او افزود که هجرت امام حسین (ع) بخاطر عدالت و اصلاحات و نفی ظلم و تزکیه نفس بود.

به گفته وی اینکه گروهی از افراد حاکم با نوه بزرگترین شخصیت اسلام و خانواده اش رفتاری آنگونه ظالمانه داشته باشند بسیار جای تعجب است و نشانگر ظلم و فساد حاکمان وقت است یکی از درسهایی که از جریان کربلا باید یاد بگیریم، وفا به عهد است.

وی با یاداوری اینکه اصحاب امام حسین علیه السلام به عهد خود با وفا بودند گفت: آنچه برای اینجانب عجیب بوده و از عجایب تاریخ اسلام است، راضی شدن مسلمانان به قتل نوه پیامبر است.

حجت الاسلام ساوادا ادامه داد: اگر این تعداد هم که خیلی کم بودند، از امام حمایت نمی‌کردند، واقعا فاتحه اسلام خوانده شده بود.

وی در ادامه گفت مخاطب آیه شریفه یا ایتها النفس المطمئنة" امام حسین علیه السلام است و به ما یاد می‌دهد که راه آرامش دل چیست. در این دنیای امروز که مادی‌گرایی و تکنولوژی حاکم شده خصوصاً ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم دنبال آن بوده اما علی رغم همه این پیشرفت های اقتصادی و مادی به آرامش مطلوب نائل نشده است.

به گفته وی خداوند متعال به شیعیان توسط امام حسین علیه السلام و مسیرش این راه آرامش را نشان داده است.

در ادامه نوحه خوانی و مداحی در رثای مظلومیت اباعبدالله و اصحاب و یارانش برگزار گردید.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها