ایران؛ موضوع اصلی دیدار نفتالی بنت با وزیر دفاع آمریکا

ایران؛ موضوع اصلی دیدار نفتالی بنت با وزیر دفاع آمریکا
پنج‌شنبه 4 شهريور 1400 - 11:01

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آمریکا در دیدار روز گذشته شان به موضوع های مختلف منطقه ای پرداختند که از موارد اصلی آن نقش ایران در منطقه و پیشرفت برنامه هسته ای آن بود.

العالم - ایران / سیاسی

به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده است، روز چهارشنبه در دو دیدار پشت سر هم با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد که در طی این دیدارها به او اطمینان داده شد دولت جو بایدن رژیم صهیونیستی را به توان لازم برای دفاع از خود در برابر ایران تجهیز خواهد کرد.

بنت برای اولین بار پس از رسیدن به مقام نخست وزیری به واشنگتن سفر کرده است و دیدارهایی با مقامات ارشد دولت آمریکا و رئیس جمهور این کشور خواهد داشت که در آن ها آن چه «تهدید هسته ای ایران» عنوان شده در دستور کار است.

آستین پیش از دیدار با بنت در جمع خبرنگاران با اشاره به آنچه «اقدامات هسته ای نگران کننده ایران و خصومت مداومش در منطقه» خواند، درباره روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: وزارت دفاع همچنین به حفظ توان نظامی اسرائیل و اطمینان یافتن از این که اسرائیل می تواند از خود در برابر تهدیدهای ناشی از ایران، نیروهای نیابتی اش و گروه های تروریستی دفاع کند، متعهد است.

آستین با ادعاهایی علیه ایران، ادامه داد: ایران باید برای اقدامات و تجاوزاتش در خاورمیانه و آب های بین المللی پاسخگو دانسته شود.

دیدار بنت با آستین به طور محرمانه برگزار شد و گزارش هر دو طرف از دیدارشان جزئیات محدودی را راجع به آنچه مورد بحث قرار گرفته بود، ارائه دادند.

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه ای راجع به این دیدار چنین نوشت و مدعی شد: نخست وزیر و وزیر دفاع آمریکا درباره شماری از مسائل منطقه ای، سیاسی و امنیتی گفتگو کردند که اصلی ترین آنها راه های متوقف کردن تجاوز منطقه ای ایران و پیشرفت برنامه هسته ای ایران بود.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها