بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره حملات تروریستی افغانستان

بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره حملات تروریستی افغانستان
جمعه 5 شهريور 1400 - 19:18

شورای امنیت سازمان ملل امروز (جمعه) در بیانیه‌ای به تمامی کشورها تاکید کرد تا به صورت فعالانه با مقام‌های مربوطه به منظور پاسخگو کردن عاملان حملات تروریستی روز پنجشنبه کابل همکاری کنند.

العالم - آسیا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل آمده است اعضای این شورا بر ضرورت پاسخگو بودن عاملان، سازمان دهندگان، تامین کنندگان مالی و اسپانسرهای این اقدام وحشتناک تروریستی و محاکمه کردن آنها تاکید کردند.

آنها همچنین به تمامی کشورها بر اساس الزامات‌شان بر طبق قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند تا به صورت فعالانه با مقام‌های مرتبط در این مورد همکاری کنند.

شورای امنیت سازمان ملل همچنین از تمامی کشورها خواست تا با تهدیدهایی که علیه صلح و امنیت بین‌المللی به واسطه تروریسم صورت می‌گیرد، مقابله کنند که شامل تهدیدهایی از داخل افغانستان است تا مطمئن شوند این کشور به عنوان قلمرویی برای انجام حملاتی علیه سایر کشورها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

روز پنجشنبه در نتیجه وقوع چندین انفجار انتحاری در خارج از فرودگاه کابل که داعش خراسان مسئولیت آن را برعهده گرفت، دست‌کم ۱۷۰ تن کشته و ۱۳۰۰ تن دیگر نیز زخمی شدند که ۱۳ سرباز آمریکایی در میان کشته‌شدگان هستند.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها