امیرعبداللهیان در بدو ورود به دمشق:

ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم پیروزی های مشترکی خلق کردند

ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم پیروزی های مشترکی خلق کردند
يکشنبه 7 شهريور 1400 - 15:07

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به پایتخت سوریه، تأکید کرد که تهران و دمشق در مبارزه با تروریسم، اقدامات و پیروزی‌های مشترکی را خلق کرده‌اند.

العالم - ایران

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به دمشق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «روابط ایران و سوریه و عراق راهبردی است. مایلم با کمال افتخار اعلام کنم که اولین سفر دوجانبه خودم را به دمشق انجام دادم».
وی بیان کرد: «ما در مبارزه با تروریسم و در میدان اقدامات و پیروزی‌های مشترکی را خلق کردیم. امروز در دمشق هستیم تا در همه حوزه ها اعم از اقتصادی، تجاری و فرهنگی و …. و همه حوزه های مورد علاقه دو کشور روابط را یک بار دیگر با هم مرور کنیم».

وزیر خارجه عنوان کرد: «معتقدیم امروز با اراده رهبران دو‌ کشور ایران و سوریه در کنار هم مبارزه با تروریسم اقتصادی و در کمک به مردم دو کشور گام های بلندی را برخواهند داشت.»
وزیر خارجه جمهوری اسلامی سپس در ادامه تأکید کرد: از حکومت و مردم و رهبری سوریه حمایت می کنیم».

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقصد دوم سفرش به منطقه بعد از بغداد ساعاتی پیش (هفتم شهریور ماه) وارد دمشق شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اولین سفر خارجی‌اش و به منظور شرکت در نشست منطقه‌ای حمایت از عراق، روز شنبه ششم شهریور ماه به بغداد سفر کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها