کاروان آمریکا در جنوب عراق هدف حمله قرار گرفت

کاروان آمریکا در جنوب عراق هدف حمله قرار گرفت
سه شنبه 9 شهريور 1400 - 12:31

منابع عراقی گزارش دادند که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکا در جنوب عراق هدف حمله قرار گرفته است.

العالم - عراق

کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، امروز (سه‌شنبه)، خبر داد که یک کاروان لجستیکی ارتش آمریکا در استان الدیوانیه (جنوب عراق) در نزدیکی رستوران «قصر السطلان» در الدغاره هدف حمله قرار گرفته است.

تا لحظه انتشار این خبر، هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که رسانه‌های خبری، بامداد شنبه، نیز از حمله راکتی به کاروان‌های لجستیکی آمریکا در مرز کویت و عراق خبر دادند.

محموله‌های مورد نیاز نیروهای آمریکا و همچنین تسلیحات سبک در طول هفته و به‌ تعدد از طریق کامیون‌ها و به واسطه شرکت‌های عراقی از مرز «جریشان» کویت وارد عراق می‌شود؛ گذرگاهی که دولت بغداد تسلط و نظارتی بر آن ندارد.

استفاده مداوم ائتلاف آمریکایی از این گذرگاه بدون نظارت دولت مرکزی عراق انتقاد محافل سیاسی این کشور را برانگیخته است، به طوریکه «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، پیشتر بر ضرورت نظارت دولت بر گذرگاه مرزی «جریشان» مانند سایر گذرگاه‌های مرزی کشور تاکید کرد و باقی ماندن این گذرگاه به این شکل را خطری برای حاکمیت عراق دانست.

از سوی دیگر، پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سابق سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد؛ اما آمریکا همچنان بر حضور نظامیان خود در خاک عراق اصرار می‌ورزد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها