اولین افشاگری درباره شهر نظامی اماراتی-اسرائیلی در زیر زمین

اولین افشاگری درباره شهر نظامی اماراتی-اسرائیلی در زیر زمین
سه شنبه 9 شهريور 1400 - 18:51

یک وب‌سایت عربی از ساخت یک پایگاه نظامی زیرزمینی در امارات توسط این کشور و رژیم صهیونیستی پرده برداشت و گزارش داد، این پایگاه در عمق 330 متری زمین قرار دارد.

العالم - امارات

وب‌سایت «مجهر الجزیره» در گزارشی به نقل از یکی از کارکنان سازمان اطلاعات امارات گزارش کرد، وزارت دفاع رژیم صهیونیستی در همکاری مشترک با امارات از ابتدای سال ۲۰۱۹ اقدام به ساخت یک پایگاه نظامی سری در داخل امارات کرده است.

در گزارش مذکور آمده، این اقدام به واسطه امضای توافقی بسیار محرمانه با «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی صورت گرفته و در این توافق به تأسیس اولین پایگاه نظامی اماراتی-اسرائیلی در زیر زمین و در حاشیه خلیج فارس در امارات اشاره شده است.

بر اساس این گزارش، پایگاه مذکور بر اساس پیشرفته‌ترین تکنیک‌های ساختمانی ساخته شده و از آنجایی که در عمق ۳۳۰ متری زمین قرار دارد هیچ حمله موشکی نمی‌تواند به آن آسیب بزند.

طبق اسنادی که از اطلاعات امارات به دست آمده، دستگاه‌های نظامی تحت پوشش شرکت‌های تجاری و ترانزیتی مختلف و به اسم محموله‌های صنعتی وارد امارات شده و در این شهر زیرزمینی ذخیره می‌شوند.

از سوی دیگر، اخیرا روزنامه عبری‌زبان «گلابس» خبر داد که شرکت «ایکس ام سایبر» تحت مالکیت «تأمیر پاردو» رئیس اسبق دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) فعالیت خود را در کشور امارات آغاز کرده است.

امارات و رژیم صهیونیستی در ماه سپتامبر گذشته (۲۰۲۰) با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا توافقی موسوم به ابراهیم را امضاء و رسما روابط دیپلماتیک خود را عادی‌سازی کردند.

همچنین حدود دو ماه پیش، سفارت امارات عربی متحده در تل‌آویو رسماََ افتتاح شد. در این مراسم، جمعی از مقام‌های سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و اماراتی از جمله «اسحاق هرتزوگ» رئیس و «یائیر لاپید» وزیر خارجه این رژیم حضور داشتند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها