6 اسیر فلسطینی موفق به فرار از یک زندان رژیم صهیونیستی شدند+ جزئیات

6 اسیر فلسطینی موفق به فرار از یک زندان رژیم صهیونیستی شدند+ جزئیات
دوشنبه 15 شهريور 1400 - 09:02

بر اساس گزارش رسانه‌ها شش اسیر فلسطینی موفق شده‌اند از طریق حفر تونل، از یک زندان رژیم صهیونیستی فرار کنند.

العالم _ فلسطین اشغالی

رسانه‌های فلسطینی به نقل از رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، شش اسیر فلسطینی موفق به فرار از زندان «جلبوع» رژیم صهیونیستی در نزدیکی «بیسان» (در شمال فلسطین اشغالی) شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، آنها از طریق تونلی که حفر کرده‌اند، فرار کرده‌اند و در میان آنها نام «زکریا زبیدی» فرمانده سابق «کتائب شهداء الاقصی» از اردوگاه «جنین» دیده می‌شود.

خبرگزاری «شهاب»، ضمن اعلام این خبر تصاویر تونلی را که اسرای فلسطینی از آن فرار کرده‌اند، منتشر کرد.

بر اساس گزارش‌ها زندان جلبوع یکی از زندان‌های رژیم صهیونیستی است که تحت حفاظت شدید قرار دارد.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در میان نظامیان صهیونیست وضعیت آماده‌باش اعلام شده، عملیات جستجوی گسترده‌ای برای پیدا کردن این اسرا آغاز شده و بالگردها و پهپادها نیز در این عملیات مشارکت دارند.

عملیات جستجو

بالگردهای ارتش رژیم اشغالگر نیز در عملیات جست‌وجوی 6 اسیر فلسطینی که صبح امروز از طریق تونلی از زندان "جلبوع" فرار کردند، مشارکت دارند.

رژیم صهیونیستی مدعی شده، پنج نفر از اسرا از جنبش جهاد اسلامی است و نفر ششم به نام زکریا الزبیدی از جنبش فتح فلسطین است.

کانال ۲۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده، این گمان وجود داردکه اسرای مذکور توانسته‌اند خود را به جنین برسانند.

بر اساس گزارش‌‎ها، طول کانالی که اسرای مذکور حفر کرده‌اند، به ده‌ها متر می‌رسد و خروجی آن در خارج از زندان تنها چند متر با دیوارهای زندان جلبوع فاصله دارد.

یک منبع در «شاباک» گفته که نگرانی‌ها در این باره به دلیل دو مسأله است؛ اول اینکه این اسرای فراری تلاش برای انجام عملیات در فلسطین اشغالی داشته باشند و دوم اینکه بخواهند از طریق مرزهای اردن از فلسطین اشغالی فرار کنند.

اسامی اسرایی که موفق به فرار شده‌اند به این شرح است:

–زکریا الزبیدی
– مناضل یعقوب نفیعات
– محمد قاسم عارضه
– یعقوب محمود قدری
– ایهم فؤاد کمامجی
– محمود عبد الله عارضه

نفر اول وابسته به جنبش فتح و پنج نفر بعدی وابسته به جنبش جهاد اسلامی معرفی شده‌اند.

"آوی بن یاهو" ژنرال ذخیره ارتش اسرائیل درباره فرار این اسیران فلسطینی از زندان جلبوع گفت: "این فرار که از طریق تونلی که 6 اسیر کنده‌اند، انجام شده شکست بسیار بزرگی است که خلأها و اشکالات بسیاری جدی را در سازمان اطلاعاتی و امنیتی آشکار می‌سازد. به گفته این ژنرال، کندن این تونل، ماه‌ها طول کشیده و برای این امر، تماس‌ها و همکاری‌های زیادی انجام شده است.

رژیم صهیونیستی احتمال می‌دهد که این اسیران فلسطینی در ساعت 3:25 دقیقه بامداد از زندان فرار و به سمت "جنین" در شمال کرانه باختری حرکت کرده‌اند.

خبرنگار العالم گزارش داد که به دنبال فرار 6 اسیر فلسطینی از زندان "جلبوع"، ارتش رژیم اشغالگر در حال ایجاد ایست بازرسی در منطقه "جنین" است.

خبرنگار العالم گزارش داد که رژیم صهیونیستی از بیم وجود تونل‌هایی، 400 اسیر فلسطینی را ز زندان "جلبوع" به زندان‌های دیگر منتقل کرد.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها