آل سعود یک جوان شیعه دیگر را در شهر «قطیف» اعدام کرد

آل سعود یک جوان شیعه دیگر را در شهر «قطیف» اعدام کرد
دوشنبه 15 شهريور 1400 - 18:12

عربستان سعودی در جدیدترین جنایت علیه شیعیان، امروز یکی دیگر از بازداشت شدگان در قطیف را اعدام کرد.

العالم _ عربستان سعودی

شبکه های اجتماعی در عربستان از اعدام یکی دیگر از بازداشت شدگان در قطیف خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ رژیم عربستان سعودی امروز دوشنبه یکی دیگر از بازداشت شدگان قطیف را اعدام کرد.

حساب توییتری «ثوارالنمر» علام کرد: رژیم سعودی با اجرای حکم اعدام «عدنان مصطفی الشرفا » از فرزندان قطیف، مرتکب جنایت جدیدی در حق بازداشت شدگان این شهر شد.

گفتنی است که سعودی‌ها مرداد ماه گذشته هم احمد علی سعید الجنبی از شیعیان شهر القطیف را اعدام کرده بودند. مقامات سعودی پیشتر الجنبی را به دلیل شرکت در اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت کرده بودند.

این در حالی است که چندی قبل نیز وزارت کشور عربستان سعودی از اجرای حکم اعدام مصطفی بن هاشم بن عیسی آل درویش، جوان شیعه به اتهام داشتن تصاویری از اعتراضات سال ۲۰۱۲ خبر داد.

پیشتر سازمان عفو بین‌الملل گزارشی را درباره تشدید سیاست اعدام توسط مقامات سعودی منتشر کرده بود.

این سازمان در گزارش خود آورده بود: عربستان سعودی پس از پایان دوره ریاستش بر گروه «جی ۲۰» سیاست «اعدام» را تشدید کرد. مقامات سعودی به تعقیب بی امان افراد پرداخته‌اند؛ افرادی که نظرات خود را آزادانه بیان و یا از دولت انتقاد کردند. مقامات عربستان از زمانی که این کشور ریاست گروه جی ۲۰ را در پایان نوامبر ۲۰۲۰ تحویل داد، حداقل ۱۳ تَن را پس از محاکمات ناعادلانه در دادگاه‌های کیفری محکوم کردند. در سال ۲۰۲۰ شمار اعدام‌ها در عربستان ۸۵ درصد کاهش یافت اما به محض پایان ریاست این کشور بر گروه جی ۲۰ سیاست اعدام به شدت از سر گرفته شد. در حد فاصل میان ماه‌های ژانویه و ژوئیه ۲۰۲۱ دستکم ۴۰ تن در عربستان اعدام شدند. حتی مدافعان حقوق بشری که آزاد شده‌اند همچنان ممنوع السفر بوده و از دسترسی به شبکه‌های اجتماعی محروم هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها