تظاهرات یمنی‌ها علیه دولت هادی و گروه متحد امارات در عدن

تظاهرات یمنی‌ها علیه دولت هادی و گروه متحد امارات در عدن
سه شنبه 23 شهريور 1400 - 13:22

شهر عدن واقع در جنوب یمن دیشب نیز صحنه اعتراضات مردمی به دولت عبدربه منصور هادی و «المجلس الإنتقالی الجنوبی» وابسته به امارات بود.

العالم - یمن

ده‌ها نفر از شهروندان یمنی دوشنبه شب(دیشب) با برگزاری تظاهراتی در «حی کریتر» یکی از محله‌های شهر عدن به اوضاع نابسامان اقتصادی و معیشتی اعتراض کردند.

معترضان با آتش زدن لاستیک‌های خودرو در خیابان‌ها، شعارهایی علیه گروه موسوم به «المجلس الإنتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوبی) سر داده و خواستار خروج این گروه از شهر شدند.

وبگاه «عربی ۲۱» به نقل از یک منبع محلی نوشت که شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب یمن به سمت معترضات تیراندازی می‌کردند تا آن‌ها را پراکنده کنند.

معترضان همچنین عدم حضور دولت هادی در عدن به عنوان پایتخت موقت این دولت را محکوم کردند.

نوامبر ۲۰۱۹ دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» و شورای انتقالی جنوبی یمن توافقنامه ریاض را امضا کردند که به موجب آن کابینه جدید متشکل از اعضای دو طرف تشکیل شد اما بخش نظامی این توافقنامه همچنان با موانعی مواجه شد.

به موجب این توافقنامه اعضای کابینه به عدن بازگشتند اما مارس گذشته در پی یورش معترضان به کاخ ریاست جمهوری معاشیق، اعضای کابینه عدن را ترک کرده و به ریاض رفتند.

شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات به دلیل نابسامانی اوضاع معیشتی و ارائه خدمات از جمله قطعی برق با خشم مردمی مواجه است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز شهر المکلا مرکز استان حضرموت در شرق یمن شاهد اعتراضات مردمی بود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها