تقدير شیخ عیسی قاسم از شخصیت بحرینی برای عدم قبولی آزادی مشروط از زندان

تقدير شیخ عیسی قاسم از شخصیت بحرینی برای عدم قبولی آزادی مشروط از زندان
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 11:16

شیخ عیسی قاسم از شخصیت بحرینی برای عدم قبولی آزادی مشروط از زندان تقدیر کرد.

العالم _ بحرین

آیت الله شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: شکر و تقدیر از استاد حسن مشیمع برای موضع شرافتمندانه ای که اتخاذ نموده اند و اینکه قضیه و آرمان ملت را که قضیه خود او نیز هست، بر نیاز ضروری خویش برای آزادی از زندان -بعلت شرایط سلامت- مقدم داشته اند. زندان ها، تبعیدگاه ها و همه میادین بحرین مملو از اینگونه ایستادگی ها است.

حسن مشیمع از رهبران انقلاب بحرین عفو مشروط پادشاهی برای آزادیش از زندان را رد کرده و آن را ذلت خواند.

استاذ حسن مشمیمع روحانی شیعه و دبیرکل جنبش "حق" بحرین که از سال ۲۰۱۱ تا کنون در زندان بسر می برد و محکوم به حبس ابد است امشب طی بیانیه ای که پسرش منتشر نمود اعلام کرد حاضر به آزادی طبق عفو مشروط پادشاهی نیست.

وی در این بیانیه با اشاره به آیه ای از سوره مبارکه یوسف تاکید کرد: اگر میان "آزادی ذلیلانه ی مشروط" و "بقا در زندان" مخیر به انتخاب گردم بی شک زندان در نزد من محبوب تر است.

گفتنی است به گفته علی مشیمع فرزند وی، استاذ حسن علاوه بر کهولت سن از سرطان و بیماریهای مزمن مختلفی رنج می برد و خانواده اش پیش از این بارها از اهمال و بی توجهی عمدی مسوولان زندان نسبت به وضعیت جسمانی و بیماری وی شکایت داشته اند و مشمیع و خانواده اش رژیم بحرین را مسوول سلامت و حیات وی می دانند.

هم اکنون بیانیه استاذ حسن مشیمع در شبکه های اجتماعی بحرین در حال انتشار است و مورد استقبال فعالان سیاسی قرار گرفته؛ فاضل عباس نویسنده و زندانی سیاسی سابق در این خصوص گفت: این کلمات تنها از یک مرد مومن شجاع و رهبری بزرگ بر می آید.
ابراهیم شریف دبیرکل اسبق جمعیت لیبرال وعد و زندانی سیاسی سابق نیز در این خصوص گفت: استاذ حسن با لینکه می توانست آزادی را با افتخار انتخاب کنید و حق وی نیز بود اما این گزینه را برگزید تا پیامی بلیغ از امید، قدر ایمان و تعهد به حقوق مردم را بیان کند.
علی فایز تحلیلگر بحرینی و زندانی سیاسی سابق نیز نوشت: آنچه از شخصی مانند استاد حسن مشیمع توقع می رفت همین بود شامخ، بلند همت، اسوه صبر و ایستادگی و امید بخش در راهی پر زحمت تا زمانیکه خدا پیروزی را مقدر سازد.
همچنین حساب های شبکه تلوزیونی اللؤلؤة و روزنامه الكترونيكى مرآة البحرين نيز با انتشار انفوغراف، پوستر و گزارش تصویری این بیانیه را ترویج نموده و ستودند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها