عقب‌نشینی تل‌آویو از مرتبط کردن بازسازی غزه به پرونده اسرا

عقب‌نشینی تل‌آویو از مرتبط کردن بازسازی غزه به پرونده اسرا
يکشنبه 28 شهريور 1400 - 11:11

منابع فلسطینی از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از مرتبط کردن بازسازی غزه و کاهش محاصره آن به پرونده اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی خبر دادند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

یک منبع از گروه‌های فلسطینی گفت که نوار غزه چند روز اخیر شاهد افزایش محسوس اقدامات رژیم صهیونیستی برای رفع محاصره این منطقه بوده است.

به گفته این منبع از جمله این اقدامات وارد کردن مصالح ساختمانی و دیگر مواد به نوار غزه است که پیشتر رژیم اشغالگر از ورود آن به این منطقه ممانعت می‌کرد.

وی افزود که میانجی‌گران به گروه‌های فلسطینی ابلاغ کرده‌اند که رژیم اشغالگر از شرط خود مبنی بر مرتبط کردن بازسازی غزه با پرونده اسرا که مانعی بر سر راه تحقق ثبات امنیتی در نوار غزه بود، عقب‌نشینی کرده‌اند.

این منبع همچنین گفت که گروه‌های فلسطینی تصمیم گرفته‌اند به میانجی‌گران از جمله مصر فرصت بیشتری برای اعمال فشار بر رژیم اشغالگر جهت رفع محدودیت‌های تحمیلی بر نوار غزه، اعطا کنند.

به گزارش فارس، مطابق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، این منبع خاطرنشان کرد که مذاکرات غیرمستقیم تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس پس از فرار شش اسیر از زندان جلبوع و سپس بازداشت آن‌ها با بن‌بست مواجه شده است.

این منبع همچنین پیش‌بینی کرد که رژیم صهیونیستی طی روزهای آینده تسهیلات بیشتری ارائه کند و در صورت رفع محدودیت‌ها و پاسخ این رژیم به شروط مقاومت، آرامش در نوار غزه نیز ادامه یابد.

به گفته منبع مذکور هر گونه اقدام رژیم صهیونیستی برای اجرای عملیات‌های نظامی علیه هر منطقه‌ای در کرانه باختری ممکن است به آرامش غزه را بر هم زده و باعث تنش گسترده شود.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها