تسلط نیروهای صنعاء بر یک منطقه راهبردی در مأرب

تسلط نیروهای صنعاء بر یک منطقه راهبردی در مأرب
يکشنبه 28 شهريور 1400 - 12:30

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند در درگیری‌های سخت اخیر با نیروهای ائتلاف سعودی بر یک منطقه مهم در شمال مأرب مسلط شوند.

العالم - یمن

در همین زمینه منابع محلی به «وکاله الصحافه الیمنیه» گفتند، نیروهای صنعاء طی نبردهای سخت ساعات گذشته موفق شدند به صورت کامل بر منطقه راهبردی «وادی نخلا» (در شمال مأرب) مسلط شوند.

این گزارش می افزاید، تسلط نیروهای صنعاء بر وادی نخلا پس از درگیری‌های شدید با عناصر ائتلاف سعودی و القاعده و نیز پشتیبانی هوایی گسترده ائتلاف از نیروهایش صورت گرفته است.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از تسلط بر وادی‌ نخلا، استقرار نیروهای خود در این منطقه و اطراف آن را بیشتر کردند تا آماده دفع هرگونه حمله احتمالی طرف مقابل باشند.

نیروهای دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) در ماههای گذشته با ادامه پیشروی‌های میدانی مساحت قابل توجه‌ای را در دو استان مأب و البیضاء به کنترل خود در آوردند.

پیش از این، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن هفته پیش از آزادسازی دو شهرستان « مجزر» و «رغوان» به مساحت ۱۶۰۰ کیلومتر مربع خبر داده بود.

پیشتر نیز دو شهرستان «رحبه» و «ماهلیه» با مساحت ۱۲۰۰ کیلومتر مربع به دست نیروهای صنعاء افتاده بود که با احتساب این پیروزی ها مجموع مساحتی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دو عملیات از استان مأرب آزاد کردند به ۲۸۰۰ کیلومتر مربع رسید.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها