در خواست طالبان برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و معرفی سفیر

در خواست طالبان برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و معرفی سفیر
چهارشنبه 31 شهريور 1400 - 07:32

گروه طالبان با ارسال نامه‌ای خواستار معرفی سفیر خود به سازمان ملل شد.

العالم - جهان اسلام

به گزارش شبکه خبری العالم به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد طالبان در نامه‌ای خواستار سخنرانی در جریان نشست سالانه مجمع عمومی این سازمان شده است.

استفان دوچاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل می‌گوید آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نامه طالبان را دریافت کرده که در آن خواستار مشارکت در مذاکرات سطوح بالا در این نهاد شده است. تاریخ این نامه روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر٬ یک روز پیش از آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل است.

طالبان در این نامه سهیل شاهین سخنگوی خود در دوحه را به عنوان سفیر جدید افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است. امیرخان متقی، وزیر امور خارجه طالبان این نامه را نوشته است.

فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل هم تایید کرده است که طالبان می‌گویند، محمد غلام اسحاق‌زی، سفیر فعلی افغانستان، این کشور را نمایندگی نمی‌کند و ماموریتش پایان یافته است.

سخنگوی سازمان ملل تصریح کرد در خواست طالبان برای در اختیار گرفتن کرسی افغانستان و سخنرانی در مجمع عمومی به کمیته اعتبارنامه ارسال شده است. این کمیته ۹ عضو دارد که ایالات متحده، چین و روسیه از جمله اعضای آن هستند.

اما بعید است این کمیته پیش از دوشنبه آینده، آخرین روز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، تشکیل شود. بنابراین احتمال کمی وجود دارد که وزیر خارجه طالبان در این نهاد جهانی سخنرانی کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها