بیانیه حزب الله درباره نشست اربیل و جنایات نظامیان صهیونیست

بیانیه حزب الله درباره نشست اربیل و جنایات نظامیان صهیونیست
دوشنبه 5 مهر 1400 - 19:54

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای به نشست صهیونیستی در اربیل عراق و نیز یورش نظامیان صهیونیست به فلسطینی‌ها در کرانه باختری واکنش نشان داد.

العالم - لبنان

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به نشست صهیونیستی در شهر اربیل عراق واکنش نشان داد و آن‌را تلاشی شکست خورده برای ترویج فرهنگ گفتگو با دشمن صهیونیست دانست.

حزب الله لبنان از مواضع رسمی و سیاسی و مردمی و دینی عراقی‌ها در مخالفت با این نشست و هرگونه عادی سازی روابط با دشمن صهیونیست، تمجید کرد و اقدامات قضایی انجام شده در عراق علیه سازشکاران را مورد تقدیر قرار داد و اعلام کرد که این نمایانگر بینش و آگاهی بارز ملت عراق و طیف‌ها و گروهای سیاسی و رویکرد ضد عادی سازی آن در خاورمیانه دانست.

در این بیانیه ثبات ملت عراق بر مواضع خود در حمایت از ملت فلسطین و آرمان آن مورد تمجید قرار گرفته است.

حزب الله لبنان همچنین با اشاره به یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و مناطق مختلف در کرانه باختری، آن‌را محکوم و اعلام کرد: حزب الله لبنان به شدت اقدام نظامیان اشغالگر اسرائیلی در یورش به اردوگاه جنین و دیگر مناطق کرانه باختری که به شهادت پنج فلسطینی و بازداشت شماری از فلسطینی‌ها منجر شد را محکوم می‌کند.

در این بیانیه آمده است: حزب الله این حملات اسرائیل را تجسم آشکار سیاست جنایتکارانه رژیم صهیونیستی می‌داند. حزب الله آگاهی مبارزان فلسطینی و مقابله قهرمانانه آنها با صهیونیست‌ها که به زخمی شدن شماری از نظامیان صهیونیست انجامید را مورد تمجید قرار می‌دهد.

حزب الله لبنان اعلام کرد: مراتب همدردی خود را با ملت فلسطین و خانواده‌های شهیدان فلسطینی که در یورش نظامیان صهیونیست شهید شدند هم اعلام می‌داریم. امیدواریم که این جانفشانی‌ها و اقدامات قهرمانانه به یاری خداوند با پیروزی همراه باشد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها