هشدار مجدد مقتدی الصدر به دولت عراق: همچنان منتظریم!

هشدار مجدد مقتدی الصدر به دولت عراق: همچنان منتظریم!
چهارشنبه 7 مهر 1400 - 18:07

رهبر جریان صدر برای بار دوم به دولت عراق هشدار داد تا شرکت‌کنندگان در نشست صهیونیستی اخیر در اربیل را بازداشت کند، در غیر این صورت تصمیماتی ملی در این‌باره اتخاذ خواهد کرد.

العالم - عراق

«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق که شنبه پیش، به برگزاری یک نشست با حضور بیش از ۳۰۰ نفر در شهر اربیل و درخواست از بغداد برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و از دولت عراق خواست که همه حاضران در این نشست را بازداشت کند، بار دیگر این درخواست را تکرار و یادآوری کرد.

وی امروز (چهارشنبه، ۲۹ سپتامبر) طی پستی نوشت: «ما همچنان منتظر اجرای حکم بازداشت صادره علیه برخی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس بدنام عادی‌سازی هستیم».

وی در ادامه نوشت: « تکرار می‌کنم: در صورت عدم بازداشت آن‌ها..ما اقدامات ملی قاطعی علیه سازشکاران و مقصران اتخاذ می‌کنیم..مبادا پشیمان شوید».

در پی افزایش اعتراض‌ها به برگزاری نشست سازش با رژیم صهیونیستی در اربیل عراق در روز جمعه پیش، شورای عالی قضایی این کشور، یکشنبه پیش، علیه شرکت‌کنندگان در این کنفرانس قرار بازداشت صادر کرد.

رهبر جریان صدر در روز شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود: اربیل می‌بایست مانع برگزاری چنین نشست‌های تروریستی و صهیونیستی شود در غیر این صورت، دولت می‌بایست کلیه حاضران در این نشست را مجرم بداند و دستگیر کند. اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، ما باید آنچه را که باید از نظر قانونی، عقلی و ملی انجام شود انجام دهیم و ما برای خدا، از سرزنش سرزنش‌کنندگان هراسی نداریم.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها