پارلمان یمن سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین را محکوم کرد

پارلمان یمن سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین را محکوم کرد
يکشنبه 11 مهر 1400 - 04:00

پارلمان یمن ضمن درخواست از پارلمان‌های اسلامی برای محکومیت سازش بحرین با تل‌آویو گفت، ائتلاف عربی فرودگاه صنعاء را بسته اما فرودگاه‌های خودش را به روی صهیونیست‌های غاصب گشوده است.

العالم-یمن

پارلمان یمن در صنعاء پارلمان‌های اسلامی را به حمایت از فلسطین و ملت مظلوم یمن فراخواند.

به گزارش المسیره، در این بیانیه آمده است: ما سفر وزیر خارجه رژیم دشمن به منامه را محکوم می‌کنیم کما اینکه اقدام مقامات بحرین در سرکوب راهپیمایی‌ها برای درخواست لغو عادی سازی را محکوم می‌کنیم.

پارلمان یمن تاکید کرد: پارلمان‌های عربی و اسلامی و دنیا مواضع شرم آور رژیم‌های سازشگر را محکوم کنند و به دنبال حمایت از فلسطین و مظلومیت مردم یمن باشند.

در پایان این بیانیه آورده شده است: در شرایطی که کشورهای متجاوز، بنادر و فرودگاه‌های یمن را محاصره کرده‌اند، فرودگاه‌هایشان برای استقبال از صهیونیست‌های غاصب سرزمین فلسطین باز است.

از سوی دیگر نخست وزیر دولت نجات ملی یمن هم تاکید کرد که عربستان سعودی و آمریکا برای توقف تجاوز نظامی خود علیه یمن که از هفت سال پیش تاکنون ادامه دارد جدی نیستند.

عبدالعزیز بن حبتور با بیان اینکه حرف زدن آمریکا و عربستان سعودی از صلح دغل بازی بیش نیست، گفت:ائتلاف متجاوز باید به جای ارائه ابتکارهای دروغین تجاوز و محاصره را متوقف کند.

وی تاکید کرد:عربستان سعودی و آمریکا درباره صلح در یمن جدی نیستند در حالی که جنبش انصار الله در هر زمانی برای صلح آماده است.

ائتلاف سعودی در مارس ۲۰۱۵ ضمن آغاز حمله به یمن، این کشور را تحت محاصره زمینی، دریایی و هوایی خود قرار داد.

صنعاء چندی پیش اعلام کرد، حدود ۹۵ هزار بیماری که در سال‌های جنگ نیاز به سفر خارجی درمانی داشتند، جان باختند و علاوه بر آن بیش از ۷۵ هزار بیمار سرطانی نیز با خطر مرگ حتمی مواجه هستند و بیش از هشت هزار بیمار مبتلا به نارسایی کلیه نیز به پیوند کلیه نیاز دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها