ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک بالستیک و پهپاد انتحاری یمن شد

ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک بالستیک و پهپاد انتحاری یمن شد
شنبه 17 مهر 1400 - 15:38

ائتلاف سعودی اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیک و یک پهپاد انتحاری شلیک شده از سوی یمن به سمت جنوب عربستان سعودی را رهگیری و منهدم کرده است.

العالم - عربستان سعودی

ائتلاف سعودی اعلام کرد که پدافند هوایی عربستان سعودی یک فروند موشک بالستیک و یک فروند پهپاد انتحاری را که به سمت منطقه خمیس مشیط در جنوب این کشور شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است.

«ترکی المالکی» سخنگوی رسمی ائتلاف سعودی مدعی شد که سامانه‌های پدافندی سعودی، امشب یک پهپاد بمب‌گذاری شده و یک فروند موشک بالستیک یمن را رهگیری و منهدم کرده‌است.

نیروهای مسلح یمن هیچ‌بیانیه‌ای در خصوص تایید یا رد این عملیات صادر نکردند.

ارتش یمن همواره تأکید کرده است که تا زمان تداوم تجاوزها و محاصره یمن به حملات خود علیه اهداف نظامی در عمق خاک عربستان سعودی ادامه خواهد داد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها