خودداری از به رسمیت شناختن انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، کار دست سفیر فرانسه داد

خودداری از به رسمیت شناختن انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، کار دست سفیر فرانسه داد
دوشنبه 26 مهر 1400 - 10:33

سفیر فرانسه در بلاروس که کشورش مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، نتایج انتخابات ریاست جمهوری اوت گذشته بلاروس را به رسمیت نشناخته، به دلیل عدم تقدیم استوارنامه خود به الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری کشور میزبان، از این کشور اخراج شد.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی سفارت فرانسه در بلاروس اعلام کرد، «نیکولاس دو لاکوست» سفیر فرانسه به درخواست مقامات بلاروس، این کشور را ترک کرد. وی درباره دلیل وزارت خارجه بلاروس برای خروج سفیر فرانسه از این کشور توضیحی ارائه نداد.

سخنگوی سفارت فرانسه افزود: وزارت امور خارجه بلاروس به نیکولاس دلاکوست گفته بود تا دوشنبه (۱۸ اکتبر/ ۲۶ مهر) از این کشور خارج شود. دلاکوست ماموریت خود در بلاروس را از سال گذشته آغاز کرده بود.

به گفته رسانه های بلاروس، سفیر فرانسه تاکنون اعتبارنامه خود را به الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس ارائه نداده است. فرانسه مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، نتایج انتخابات ریاست جمهوری اوت گذشته بلاروس را به رسمیت نشناخته است؛ در این انتخابات لوکاشنکو پیروز اعلام شد تا ششمین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کند.

خبرگزاری فرانسه افزود بعد از پیروزی لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، اتحادیه اروپا مجموعه ای از تحریم ها را علیه بلاروس تصویب کرد.

لوکاشنکو اتحادیه اروپا را به تحریک معترضان متهم کرده و با چند کشور غربی قطع رابطه کرده است. وی در ماه مارس همه اعضای سفارت لتونی را اخراج کرد.

آلکساندر لوکاشنکو ۶۷ سال سن دارد و از سال ۱۹۹۴ رییس جمهوری بلاروس بوده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها