اقدام دولت مستعفی یمن علیه لبنان، سوژه طنز کاربران شد

اقدام دولت مستعفی یمن علیه لبنان، سوژه طنز کاربران شد
چهارشنبه 12 آبان 1400 - 12:04

دولت فراری و مستعفی یمن که مقاماتش اکنون در هتل‌های ریاض و برخی کشورهای دیگر مستقر هستند به تبعیت از سعودی سفیر خود را از لبنان فراخوانده و کاربران این موضوع را به سخره گرفتند.

العالم - یمن

«عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن که پس از فرار از این کشور در ریاض، پایتخت عربستان سعودی ساکن شده است، اخیرا در اقدامی به تبعیت از عربستان سعودی، سفیر خود در بیروت،‌ پایتخت لبنان را فراخواند.

از آنجایی که مقامات دولت فراری و مستعفی یمن اکنون اصلا ساکن یمن نیستد و در هتل‌های ریاض، قاهره و امان پراکنده‌اند، فراخواندن سفیر دولت مستعفی، آن هم از ریاض، با موجی از تمسخر در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد.

روزنامه‌نگار «عباس الضالعی» نوشته، این از عجیب‌ترین خبرهایی است که می‌خواند. دولت مستعفی مقیم ریاض، سفیر خود در بیروت را برای مشورت فراخوانده است. سوال این است که به کجا وی را فراخوانده؟

کاربری به نام «امین الجرموزی» این امر را به تمسخر گرفته و نوشت، وی را به کجا فراخوانده‌اند؟ دیگر اتاقی خالی در هتل‌ها نمانده و همه آنها پر است.

فرد دیگری به نام «فاطمه المخلافی» خطاب به دولت مستعفی نوشته، واقعا این اقدام خنده‌دار است شما یک دولت صوری هستید که چیزی دستتان نیست و «محمد آل جابر» سفیر عربستان در یمن به شما دستور می‌دهد.

وی در ادامه تمسخر خود نوشت، اگر سفیر یمن از لبنان فرا خوانده شود لبنان از گرسنگی می‌میرد... به خدا مسخره است.

عربستان سعودی طی روزهای اخیر ویدئویی از سخنان «جورج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی لبنان مربوط به قبل از تصدی این منصب در کابینه جدید لبنان را بهانه‌ای برای ایجاد تنش در روابط خود با بیروت قرار داده است. قرداحی خواستار توقف جنگ بیهوده علیه یمن شده بود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها