الخزعلی: اسناد تقلب در انتخابات را ارائه می‌کنیم

الخزعلی: اسناد تقلب در انتخابات را ارائه می‌کنیم
جمعه 14 آبان 1400 - 00:37

دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق»‌ عراق تاکید کرد که «اگر نتایج انتخابات تغییر نکند، ما گزینه‌های متعدد، ادله و اسنادی داریم که بطلان انتخابات را اثبات می‌کند».

العالم - عراق

«قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق»‌ شامگاه امروز پنجشنبه تأکید کرد که نتایج انتخابات از سوی بزرگترین طیف سیاسی عراق، مردود است.

شبکه خبری العهد به نقل از الخزعلی گزارش داد، شرکت کنندگان در انتخابات نیز نتایج آن را قبول ندارند؛ زیرا عدم پذیرش این انتخابات، مبتنی بر قرائن و ادله است.

وی با بیان اینکه اعتراضات تا باز پس‌گیری حق ادامه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: «تقلب انتخابات اخیر، معقول و قابل قبول نیست».

دبیر کل عصائب با بیان اینکه ائتلاف الفتح به خاطر تقلب، ۴۸ کرسی را از دست داده است، تأکید کرد، درباره تقلب، ادله واقعی وجود دارد و اثبات آن، منوط به شمارش دستی آراء است.

الخزعلی تصریح کرد: «اگر نتایج انتخابات تغییر نکند، ما گزینه‌های متعددی داریم... ادله و اسنادی داریم که بطلان انتخابات را اثبات می‌کند و آن را به دادگاه فدرال تحویل خواهیم داد».

وی با بیان اینکه عصائب مخالف «حل‌وفصل سیاسی» است، تأکید کرد، اگر شمارش دستی فراگیر و بدون مداخله خارجی صورت گیرد، حق به صاحبانش خواهد رسید.

کمیساریای انتخابات عراق هفته گذشته، در پاسخ به حدود ۱۴۰۰ درخواست تجدیدنظر از سوی نامزدها و جناح‌های سیاسی، بازشماری آرای ۲۰۰۰ حوزه انتخاباتی را آغاز کرد.

این کمیسیاریا چندین بار مدعی شده است که نتایج شمارش دستی آراء با نتایج شمارش الکترونیکی مطابقت دارد.

کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» شامل احزاب و گروه‌های شیعه شامل ائتلاف «الفتح»، «دوله القانون»، «عصائب اهل الحق» به اضافه «کتائب حزب‌الله»‌ و دیگر جریان‌های شیعی است که به شدت به نتایج اخیر انتخابات پارلمانی معترض بوده و تأکید دارد که تقلب گسترده‌ای در جریان رأی‌گیری الکترونیکی صورت گرفته است

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها