داعشی «خطرناک» در عراق دستگیر شد

داعشی «خطرناک» در عراق دستگیر شد
سه شنبه 25 آبان 1400 - 10:54

ارتش عراق در ادامه عملیات نابودی و شناسایی بقایای گروه های تروریستی یکی از سرکرده های «خطرناک» داعش را دستگیر کرد.

العالم - عراق

منابع عراقی امروز (سه شنبه) اعلام کردند که نیروهای اطلاعات وزارت دفاع این کشور در عملیاتی یکی از اعضای خطرناک گروه تروریستی داعش را در استان شمالی «نینوا» دستگیر کردند.

بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع عراق، عنصر دستگیر شده داعش را «خطرناک» توصیف کرده که مسئولیت دفتر نظامی گروه تروریستی را بر عهده داشته است و پیش از این نیز حکم دستگیری او صادر شده بود.

در همین پیوند نیز روز گذشته (دوشنبه) دستگاه اطلاعات نظامی عراق در عملیاتی با همکاری نیروهای مبارزه با تروریسم، مسئول اداری گروه تروریستی «داعش» را در استان الانبار واقع در غرب این کشور دستگیر کرد.

نیروهای تیپ پنجم اداره اطلاعات نظامی در وزارت دفاع با همکاری نیروهای ضد تروریسم در شهر «الرطبه»، توانستند «ابو سیف» مسئول اداری «ولایت خودخوانده الانبار» را شناسایی و دستگیر کنند.

این سرکرده داعش (ابو سیف) که با حکم دستگاه قضایی عراق و بر اساس مفاد ماده ۴ تروریسم تحت تعقیب نظامی بود، مسئولیت انتقال غذا، تدارکات و پشتیبانی مخفیگاه های عناصر داعش در مناطق بیابانی را بر عهده داشت.

با وجود شکست داعش در سال ۲۰۱۷ و پیروزی عراق بر این گروه تروریستی پس از ۳.۵ سال نبرد، بقایای داعش هنوز هم در برخی استان ها مشغول تحرک و عملیات تروریستی هستند.

استان های دیاله، صلاح الدین، بغداد، کرکوک، نینوا و الانبار از مناطق اصلی تحرکات داعش در عراق به شمار می رود و تروریست ها هر از گاهی در این مناطق به عملیات علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی دست می زنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها