تأکید کاخ سفید بر ادامه رویکرد ضدایرانی

تأکید کاخ سفید بر ادامه رویکرد ضدایرانی
جمعه 28 آبان 1400 - 01:21

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری شامگاه پنجشنبه تصریح کرد ایالات متحده تغییری در رویکرد خود در قبال تحریم‌ها علیه ایران ایجاد نکرده است.

العالم - آمریکا

«جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید شامگاه پنجشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد دولت آمریکا رویکرد خود در قبال تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نداده است.

اظهارات جنیفر ساکی اندکی بعد از آن مطرح شده که خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد ۶ شخص و یک شرکت ایرانی را به بهانه "تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا" تحریم کرده است.

دولت جو بایدن به شکست سیاست موسوم به «فشار حداکثری» که دولت پیشین آمریکا علیه ایران به کار گرفت اعتراف کرده اما از انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن آمریکا از آن مسیر خودداری کرده است.

اصرار دولت بایدن بر حفظ تحریم‌های دوران ترامپ، یکی از مهم‌ترین محورهای اختلافات در دورهای گذشته مذاکرات وین که با هدف بازگرداندن آمریکا به برجام انجام می‌شد را تشکیل می‌دهد.

نخستین دور مذاکرات وین در دولت ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران قرار است از روز ۸ آذرماه در وین برگزار شود. ایران اعلام کرده تلاش برای رفع تمامی تحریم‌ها مهم‌ترین دستور کار هیأت ایرانی در این گفت‌وگوها را تشکیل خواهد داد.

جو بایدن با وعده بازگرداندن آمریکا از سیاست‌های دوران ترامپ که به عقیده او به منزوی شدن آمریکا در دنیا منجر شده بود وارد کاخ سفید شد. با وجود این، او به ویژه در عرصه سیاست خارجی در حال ادامه دادن سیاست‌های دوران ترامپ است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها