حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به صنعاء

حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به صنعاء
جمعه 28 آبان 1400 - 13:17

جنگنده‌های ائتلاف سعودی شب گذشته چندین حمله هوایی در استان‌های صنعاء، الحدیده، عمران، صعده و مأرب انجام دادند.

العالم - یمن

استان‌های صنعاء، مأرب، الحدیده، ذمار، صعده، الجوف، عدن و عمران در یمن شب گذشته (پنج شنبه) شاهد حملات هوایی جنگنده‌های سعودی بود.

به نوشته خبرگزاری سبأنت، جنگنده‌های سعودی یک بار شهر «عمران» در شمال یمن و دو مرتبه نیز منطقه «جربان» در استان صنعاء را بمباران کردند. در منطقه «سامه» در استان «ذمار» بمباران یک گله گوسفند، موجب کشته شدن دهها رأس شد.

در استان صعده نیز حمله توپخانه‌ای ارتش سعودی در منطقه «آل الشیخ» سه غیر نظامی زخمی شدند. جنگنده‌های سعودی مناطق «کتاف» و «الظاهر» در این استان را نیز بمباران کردند.

اما در استان مأرب که مرکز ثقل درگیری‌هاست، جنگنده‌های ارتش سعودی ۱۱ مرتبه منطقه «الجوبه» و ۲۴ مرتبه منطقه «صرواح» را با هدف کند کردن پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی بمباران کردند.

شب گذشته همچنین فرودگاه بین‌المللی شهر «تعز» نیز بمباران شد. شهرستان «خب و الشعف» در استان الجوف نیز هدف بمباران جنگنده‌های ارتش سعودی قرار گرفت.

در استان الحدیده و در منطقه «حیس» نیز در حمله هوایی ائتلاف سعودی، یک غیر نظامی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

این حملات هوایی و توپخانه‌ای در حالی است که بر روی زمین نیروهای مقاومت یمن به پیشروی خود ادامه داده و به نزدیکی شهر مأرب رسیده‌اند. در استان الحدیده نیز هفته گذشته چند منطقه مهم بدون درگیری به دست دولت صنعاء افتاد.

در این راستا «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته با اشاره به این حملات گفت که ائتلاف سعودی باید عواقب آن را به گردن بگیرد و این حملات بی تردید بی پاسخ نخواهد ماند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها