انفجار در موگادیشو ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

انفجار در موگادیشو ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت
پنج‌شنبه 4 آذر 1400 - 13:31

انفجار و تیراندازی در موگادیشو پایتخت سومالی پنج کشته و ۲۳ زخمی بر جا گذاشت.

العالم - آفریقا

به نقل از خبرگزاری رویترز در این انفجار و تیراندازی که بامداد امروز (پنجشنبه) در موگادیشو اتفاق افتاد، حداقل پنج نفر کشته و ۲۳ نفر زخمی شدند.

رویترز به نقل از مقامات و شاهدان یعنی گزارش داد که در پی این انفجار دود غلیظی منطقه را پوشاند و همزمان صدای تیراندازی به گوش رسید.

«عبدالقادر عبدالرحمن» مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی موگادیشو به رویترز گفت: تاکنون پنج نفر کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شده اند.

در همین حال «عبدالعزیز ابو مصعب» سخنگوی عملیات نظامی جنبش «الشباب» در گفت و گو با رویترز گفت که این گروه مسئولیت این حمله که کاروان سازمان ملل را هدف قرار داد برعهده گرفته است.

این انفجار در نزدیکی میدان «کیه ۴» در مرکز «موگادیشو» اتفاق افتاد و شدت آن به حدی قوی بود که دیوارهای یک مدرسه ابتدایی و متوسطه فروریخت و بر اثر آن خودروها واژگون شدند.

«محمد حسین» یکی از پرستاران بیمارستان عثمان نیز به رویترز گفت: ما از شدت انفجار لرزیدیم .

وی افزود: دیوارهای بیمارستان و مدرسه‌ای که در مقابل آن قرار دارد فروریخته است و نمی‌دانم چند نفر جان خود را از دست داده اند.

به نوشته رویترز، جنبش «الشباب» سال‌ها است که با دولت مرکزی سومالی می‌جنگد تا حکومتی را که بر اساس تفسیر خود از قوانین اسلامی دارد در این کشور ایجاد کند. این جنبش به عنوان بخشی از جنگ خود علیه ارتش سومالی و نیروی "امیسوم " وابسته به اتحادیه آفریقا که به دفاع از دولت مرکزی کمک می‌کند، هر از چند گاهی در سومالی و سایر نقاط این کشور بمب‌گذاری و حملات مسلحانه انجام می‌دهد.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها