اقدام ضد فلسطینی پارلمان بریتانیا

اقدام ضد فلسطینی پارلمان بریتانیا
پنج‌شنبه 4 آذر 1400 - 14:54

پس از اعلام تروریستی بودن جنبش حماس توسط وزیر کشور بریتانیا، پارلمان بریتانیا به تروریستی خواندن این جنبش رای داد.

العالم - اروپا

پارلمان بریتانیا طرح «بریتی باتیل» وزیر کشور بریتانیا مبنی بر تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را به تصویب رساند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، باتیل قبلا گفته بود که در تلاش برای درج نام حماس (چه شاخه نظامی و چه شاخه سیاسی) در لیست تروریسم خواهد بود.

بر این اساس، هرگونه فعالیت حماس یا اعضا و طرفداران آن در بریتانیا ممنوع خواهد بود و هر کس از این جنبش اعلام حمایت کند، یا پرچم این جنبش را بدست گیرد یا دیدار با رهبران و اعضای این جنبش را ترتیب دهد، به 10 سال حبس محکوم خواهد شد.

واکنش حماس

«اسماعیل رضوان»، از رهبران حماس تاکید کرد که جنبش متبوعش تصویب طرح ظالمانه وزیر کشور بریتانیا در پارلمان این کشور را به شدت محکوم می‌کند.

رضوان گفت که این اقدام بیانگر جانبداری آشکار از اسرائیل در برابر فلسطینیان است.

وی افزود که این تصمیم بیانگر تفکر و دکترین نژادپرستانه‌ای است که همچنان دامنگیر بریتانیا است و بریتانیا با این اقدام شریک هرگونه جنایت اسرائیل در حق ملت فلسطین است.

رضوان تاکید کرد که بریتانیا به جای این کار بهتر بود به فکر تصحیح اشتباه بزرگ و تاریخی خود یعنی صدور وعده شوم بالفور و تسلیم سرزمین فلسطین به اشغالگران اسرائیلی بود.

وی عنوان کرد که این تصمیم با مبانی حقوق بشر و قوانین بین‌الملل که بر حق ملت‌ها برای مقاومت در برابر استعمار و اشغالگری تاکید دارد، در تضاد است.

در پی اقدام بریتانیا در تروریستی خواندن جنبش حماس، تشکیلات خودگردان، گروه های فلسطینی، نمایندگانی اردنی و حزب الله لبنان این اقدام را محکوم کردند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها