انتشار نقشه اقامتگاه نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی

انتشار نقشه اقامتگاه نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی
يکشنبه 7 آذر 1400 - 16:30

شهرداری قدس اشغالی در اقدامی که انتقاد مسئولان رژیم صهیونیستی را برانگیخت، نقشه ساختمان محل اقامت نخست‌ وزیر این رژیم در قدس اشغالی را منتشر کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه از یک نقض امنیتی جدید در خصوص طرح‌های ساخت اماکن حساس و امنیتی از جمله اقامتگاه نخست‌ وزیر این رژیم در خیابان بالفور قدس اشغالی خبر دادند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت که شهرداری قدس اشغالی نقشه ساختمان محل اقامت نخست وزیر در قدس اشغالی را بر روی سایت اینترنتی خود قرار داده است.

این روزنامه نوشت که هر فردی با مراجعه به سایت شهرداری قدس به راحتی می‌تواند نقشه ساختمان محل اقامت نخست وزیر و تصاویر دقیق آن و آخرین تغییرات اعمال شده در آن از سال ۲۰۱۱ را مشاهده کند.

به نوشته روزنامه فلسطینی «القدس»، طرح‌های ساخت و تصاویر حساس اقامتگاه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی به عنوان بخشی از اقدامات لازم در روند اعطای مجوزهای ساخت و ساز، به شهرداری ارائه شده است و نهادهای مربوطه نیز اقامتگاه نخست وزیر را به عنوان یک مکان امنیتی معرفی نکرده‌اند و به همین دلیل نیز مجوز تعمیرات آن از سوی شهرداری قدس صادر شده است.

بنابراین گزارش، «امیتای دان» پژوهشگر اسرائیلی در زمینه امنیت اطلاعات نخستین بار متوجه این نقض امنیتی شده و از شاباک و مسئولان امنیت نخست وزیر خواسته است تا درباره این موضوع تحقیق کنند.

این نخستین بار نیست که درز اطلاعات و اسناد مربوط به اقامتگاه نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتقاداتی مواجه می‌شود و پیشتر نیز «یوال دسکین» رئیس پیشین شاباک در سال ۲۰۱۵ از خانواده «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر وقت این رژیم به دلیل انتشار فیلمی از بخش‌هایی از منزل خود در اینترنت، انتقاد کرده بود.

دسکین گفته بود که این یک نقض امنیتی خطرناک است که ممکن است هر دستگاه اطلاعاتی یا «سازمان تروریستی» را به سمت سوء استفاده از آن سوق دهد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها