محورهای رایزنی نخست وزیر قطر با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس

محورهای رایزنی نخست وزیر قطر با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس
يکشنبه 7 آذر 1400 - 22:42

نخست وزیر قطر و نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس درباره تقویت زمینه های همکاری مشترک در شورای همکاری خلیج فارس رایزنی کردند.

العالم - آسیا

خالد بن خلیفه آل ثانی، نخست وزیر قطر و نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس درباره تقویت زمینه های همکاری مشترک در شورای همکاری خلیج فارس رایزنی کردند.

دو طرف طی این دیدار درباره تقویت روند شورای همکاری خلیج فارس و زمینه های همکاری مشترک به گونه ای که پاسخگوی آرمان های سران و ملت های کشورهای عضو باشد و جایگاه شورا را در سطح منطقه ای و بین المللی تقویت کند، گفتگو کردند.

گفتنی است اخیرا در مراسمی با حضور وزرای دفاع کشورهای عضو فرماندهی نظامی ستاد عملیات یکپارچه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض افتتاح شد.

نایف الحجرف، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، گفته بود که تأسیس این ستاد پیام عزم ما برای حمایت از امنیت و دستاوردهای کشورهایمان و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها و توان این کشورها در برابر تهدیدهاست.

این ستاد عملیات یکپارچه تعدادی از مراکز و ستادهای فرعی دارد که شامل نیروهای زمینی و دریایی و هوایی می‌شود.

الحجرف افتتاح این ستاد را از مهم‌ترین دستاوردهای نظامی شورای همکاری خلیج فارس و «پیام صلح برای ساخت آینده» و اقدامی متناسب با حجم تهدیدها در سطح منطقه و افزایش بازدارندگی عنوان کرده بود.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها