واکنش انصارالله به استعفای وزیر اطلاع رسانی لبنان

واکنش انصارالله به استعفای وزیر اطلاع رسانی لبنان
جمعه 12 آذر 1400 - 17:26

پس از آنکه وزیر اطلاع رسانی لبنان در پی فشارهای عربستان سعودی اعلام کرد از سمت خود استعفا می‌کند، سخنگوی جنبش انصارالله یمن به این موضوع واکنش نشان داد.

العالم - یمن

پس از متشنج شدن روابط ریاض و بیروت در پی اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان درباره جنگ یمن، جرج قرداحی، امروز، رسما کناره‌گیری خود را از سمتش اعلام کرد و در بخشی از اظهاراتش بیان کرد: «جنگ یمن تا ابد ادامه نخواهد داشت و روزی فرا خواهد رسید که طرف‌های جنگ برای گفت‌و‌گو دور میز مذاکره خواهند نشست».

سخنگوی انصارالله یمن در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر به این جمله واکنش نشان داد و نوشت: «بله، تجاوز علیه یمن تا ابد ادامه نخواهد داشت! کشورهای متجاوز با حماقتشان وزیر قرداحی را بسیار به انجام آنچه مرتکب نشده، متهم کردند».

محمد عبدالسلام اضافه کرد: «عربستان سعودی طبق عادتش به خصومت پرداخت و بیهوده با تمام لبنان دشمنی کرد».

عبدالسلام در پایان گفت که عربستان سعودی در این بازی «کوچک ظاهر شد و این وزیر لبنانی بود که با موضع ملی خود را بزرگ نشان داد».

جورج قرداحی دومین وزیر لبنانی است که در کمتر از یک سال گذشته به علت اظهارنظر درباره اقدامات عربستان سعودی مجبور به استعفا شده است.

در نوزدهم ماه می گذشته، «شربل وهبه» وزیر امور خارجه لبنان پس از بیان اظهاراتی درباره ترور «جمال خاشقچی» مجبور به استعفا شده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها