واکنش سازمان ملل به شهادت جوان فلسطینی در قدس اشغالی

دوشنبه 15 آذر 1400 - 12:28

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اقدام پلیس رژیم اشغالگر در تیراندازی به یک جوان فلسطینی در قدس اشغالی و به شهادت رساندن او را «اعدام خارج از چارچوب قانونی» خواند.

العالم - امریکا - فلسطین اشغالی

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد به تیراندازی پلیس رژیم صهیونیستی به «محمد سلیمه» جوان فلسطینی در شهر قدس اشغالی و به شهادت رساندن او واکنش نشان داد.

تصاویر به دست آمده از تیراندازی صهیونیست‌ها به سمت این جوان فلسطینی نشان می‌دهد که نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در حالیکه محمد سلیمه زخمی شده و بر روی زمین افتاده است، دو بار به سمت او تیراندازی می‌کنند.

به نوشته وبگاه «العربی الجدید»، دفتر حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه خود آورده است:«عملیات قتل خارج از چارچوب قانونی نتیجه استفاده سازماندهی شده نیروهای امنیتی و مسلح اسرائیل از زور مرگبار علیه فلسطینیان است که از حمایت نیز برخوردار هستند و همچنین نتیجه عدم مؤاخذه این نیروها در قبال کشتار فلسطینیان است».

از سوی دیگر برخی منابع محلی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر اسرائیل روز یکشنبه (دیروز) به منزل خانواده شهید محمد سلیمه در شهر سلفیت واقع در شمال کرانه باختری یورش برده و پس از بازجویی میدانی، احمد برادر او را بازداشت کردند.

همچنین درگیری‌هایی نیز بین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر به وقوع پیوست و نظامیان صهیونیست به استفاده از گاز اشک‌اور برای متفرق کردن فلسطینیان روی آوردند.

نظامیان صهیونیستی روز شنبه در منطقه باب العامود در شهر قدس، به بهانه اینکه سلیمه قصد حمله با سلاح سرد به سمت شهرک‌نشینان را داشته، به سمت او تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها