باقری پیش از عزیمت به هتل کوبورگ: به نتیجه مذاکرات وین خوش‌بینم

باقری پیش از عزیمت به هتل کوبورگ: به نتیجه مذاکرات وین خوش‌بینم
دوشنبه 6 دی 1400 - 20:48

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار داشت که به نتیجه گفت‌وگوهایی که درباره رفع تحریم ها در وین جریان دارد خوش‌بین است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

باقری این مطلب را پیش از عزیمت به سمت هتل کوبورگ محل برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ایرنا گفته است.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر نسبت به نتیجه گفت‌وگوها خوش‌بین است افزود که اگر غیر از این بود، برای مذاکرات به وین سفر نمی‌کرد.

دقایقی قبل میخائیل اولیانوف رئیس هیات مذاکره کننده روسیه در روند مذاکرات وین، ضمن اشاره به ملاقات امروز خود با نماینده اتحادیه اروپا در این مذاکرات، گفت که دور کنونی (هشتم)، احتمالا دور نهایی این مذاکرات باشد.

نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام تا دقایقی دیگر در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴، به ریاست مشترک علی باقری و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.
باقری که صبح امروز وارد وین شد ساعاتی پیش در چارچوب جلسات دوجانبه و چند جانبه با روسای هیات‌های روس، چین، فرانسه و همچنین نماینده اتحادیه اروپا دیدار کرد.
ایران از ابتدا اعلام کرده بود که به دنبال یک توافق در کمترین زمان ممکن است، حتی با مطرح شدن ضرب الاجل هایی که کشورهای غربی تلاش داشتند از طریق آن بر ایران فشار ایجاد کنند، مقامات کشورمان اعلام کردند که هیچ اضطراری را نمی پذیرند و اگر غرب نگران زمان است، تلاش کند که رفتار و گفتارش در مذاکرات را منطقی و سازنده کرده و به تعهدات پذیرفته شده خود در برجام برگردد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها