چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته

چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته
دوشنبه 27 دی 1400 - 05:55

ارتش کره جنوبی بامداد دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی یک پرتابه ناشناس که به احتمال زیاد موشک بالستیک بوده است، به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

العالم - آسیا

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش کره جنوبی بامداد دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی که طی چند روز گذشته بارها دست به آزمایش موشکی زده است، مجددا یک پرتابه ناشناس دیگر شلیک کرد.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، این شلیک به سمت دریای شرق انجام شده و مختصات آن و نوع موشک هنوز مشخص نیست اما کارشناسان نظامی کره جنوبی می‌گویند که این پرتابه احتمالا یک موشک بالستیک بوده است.

دولت کره شمالی روز شنبه گفته بود که یگان موشکی مستقر در راه آهن این کشور، در تمرین جدید خود برای شلیک، روز جمعه دو موشک هدایت شونده تاکتیکی به هدفی در دریای شرقی پرتاب کرده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که این واحد در استان پیونگان شمالی در مرز چین این رزمایش را با هدف «بررسی و سنجش مهارت و دقت» در فرایندهای عملیاتی خود برگزار کرده است.

این چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی طی یک هفته گذشته است.

بامداد روز چهارشنبه نیز رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که در جدیدترین شلیک پرتابه توسط این کشور، یک موشک مافوق صوت با موفقیت آزمایش شده و بعد از ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش‌های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم‌های جدید آمریکا نشان‌دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ‌یانگ است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها