بنا بر اعلام منابع سوری؛

رئیس جمهور ونزوئلا از سفر قریب الوقوع خود به سوریه خبر داد

رئیس جمهور ونزوئلا از سفر قریب الوقوع خود به سوریه خبر داد
چهارشنبه 29 دی 1400 - 18:48

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا با اعلام اینکه به زودی به سوریه سفر خواهد کرد، خواستار احترام به حقوق سوریه در بازسازی و دستیابی به توسعه شد.

العالم - امریکا - سوریه

روسیا الیوم به نقل از منابع سوری اعلام کرد «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در مراسم اعطای مدال به «خیل بیطار» سفیر سوریه به مناسبت پایان ماموریتش در کاراکاس اعلام کرد که به زودی برای جشن گرفتن با مردم و رهبر سوریه برای صلح و ثباتی که پس از مقابله با تروریست‌ها در این کشور حاکم شده است، به دمشق سفر خواهد کرد.

مادورو ضمن تحسین تاریخ مردم سوریه، قهرمانی‌ها و مبارزات آنها با گروههای تروریستی، از شجاعت «بشار الاسد» و موضع قهرمانانه او قدردانی کرد.

وی افزود: بشار اسد یک حماسه تاریخی را علیه تروریسم آمریکا و همدستانش در جهان رقم زد و با کمک هم پیمانانی همچون روسیه، ایران، چین و دیگر ملت‌های مخالف امپریالیسم و همچنین با حمایتهای مادی و معنوی ونزوئلا به پیروزی رسید.

مادورو در اظهاراتش با تاکید بر اینکه سوریه کانون فرهنگ و تمدن است، خواستار احترام به حقوق سوریه در بازسازی و دستیابی به توسعه شد. وی در پایان نیز به منظور تاکید بر آمادگی ونزوئلا برای کمک به بازسازی سوریه، پیشنهاد داد که نمایشگاه اقتصادی و سرمایه گذاری برای بازرگانان ونزوئلایی اقلیت‌های سوری در ونزوئلا برگزار شود.

وی در پایان پیشنهاد داد که یک نمایشگاه اقتصادی و سرمایه گذاری در دمشق برگزار شود و تمامی تجار ونزوئلایی و اقلیت سوری ساکن ونزوئلا با هدف تاکید بر آمادگی برای مشارکت در بازسازی سوریه در آن شرکت داشته باشند.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها