قانون عجیب درباره فیلمبرداری از آزار و اذیت زنان سعودی

قانون عجیب درباره فیلمبرداری از آزار و اذیت زنان سعودی
چهارشنبه 29 دی 1400 - 22:46

دادستانی سعودی اعلام کرد اشخاصی که با تلفن همراه خود صحنه های آزار و اذیت زنان این کشور را تصویربرداری کنند اقدامشان به مثابه شایعه پراکنی تلقی شده و به 5 سال زندان، پرداخت سه میلیون ریال سعودی (810 هزار دلار) جریمه و مصادره تلفن همراه محکوم می شوند.

العالم – کشکول

دادستانی سعودی تصریح کرد: چنین اقدامی به مثابه شایعه پراکنی با همکاری طرفهای متخاصم خارجی و اخلال در نظم عمومی از طریق شبکه های اجتماعی محسوب شده و با آن بر اساس قانون مبارزه با جرائم اطلاعاتی و جزائی برخورد می شود.

کارشناسان معتقدند این قانون نوعی حمایت از متجاوزین است به این دلیل که آنان از این پس تحت حمایت دولت خواهند بود و کسی قادر نیست از اقدامشان به آزار و اذیت بانوان سعودی را فیلمبرداری کند اما شخصی که این این نوع اقدامات تصویربرداری کند توسط دولت به عنوان عامل شایعه پراکنی و تهدید کننده نظم عمومی تحت تعقیب واقع خواهد شد.

این قانون پس از آن مطرح شد که آمار آزار و اذیت جنسی در جشنواره های تفریحی در ریاض و سایر شهرهای سعودی به شدت افزایش یافته است.

این مساله نشان می دهد زنان سعودی نه فقط از سوی رژیم آل سعود در برابر متجاوزین حمایت نمی شوند بلکه به گونه ای با آنان رفتار می شود که گویی به خاطر شرکت در جشنواره ها و جشن های تفریحی خودشان گناهکارند و حتی اشخاصی که از آزار آنان فیلمبرداری کنند تلفن همراهشان ضبط می شود تا دیگر قادر به ضبط این نوع تصاویر نباشند اما منحرفین آزادند تا هر کاری که می خواهند انجام دهند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها