روسیه خواستار خروج نظامیان خارجی از سوریه شد

روسیه خواستار خروج نظامیان خارجی از سوریه شد
جمعه 8 بهمن 1400 - 04:11

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن انتقاد از حضور نیروهای آمریکایی در سوریه بدون آنکه به مبارزه با تروریسم کمک کنند، گفت نیروی هوافضای روسیه کمک به ارتش سوریه برای نابودی داعش را ادامه می‌دهد.

العالم - سوریه

«دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که مسکو خواستار خروج فوری همه نیروهای خارجی مستقر در سوریه است.

پولیانسکی شامگاه پنجشنبه طی سخنرانی در نشست شورای امنیت اظهار داشت: «ما خواستار خروج فوری تمامی نیروهای خارجی حاضر در سوریه هستیم. ایالات متحده به وضوح نه در مقیاس محلی و نه در مقیاس جهانی در حال مقابله با تروریسم نیست».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، در همین حال این دیپلمات روس تاکید کرد، روسیه در کنار مقامات دمشق از تلاش برای مبارزه با تروریسم در سوریه دست نمی‌کشد.

وی در پایان گفت: «نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروی هوافضای روسیه به جستجو و نابودی داعش در سوریه ادامه می‌دهند و این کار ادامه خواهد داشت».

پیش از این نیز هیات نمایندگی روسیه در سازمان ملل، از آمریکا به دلیل حمایت از تروریست‌های «تحریر الشام»، سرقت منابع سوریه و اشغال اراضی این کشور انتقاد کرده بود.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه چندی پیش اعلام کرد، جنگنده‌های نظامی این کشور و سوریه به صورت مشترک در حریم هوایی مرزهای سوریه شامل منطقه جولان گشت‌زنی کردند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها