دیدار وزیر دفاع بحرین با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

دیدار وزیر دفاع بحرین با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
پنج‌شنبه 14 بهمن 1400 - 01:10

خبرگزاری رسمی بحرین گزارش داد وزیر دفاع این کشور با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کرده است.

العالم - بحرین

رسانه‌های بحرینی شامگاه چهارشنبه دیدار مقام‌های این کشور با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در منامه را تایید کردند.

خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) گزارش داد «عبدالله بن حسن النعیمی» وزیر دفاع بحرین از هیأت اسرائیلی که وارد منامه شد، میزبانی کرده و سپس با گانتز دیدار داشت.

بعدازظهر چهارشنبه بود که رسانه‌های عبری از ورود وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به بحرین در سفری از پیش اعلام‌نشده خبر دادند.

منابع عبری‌زبان پیش‌بینی کردند که گانتز در این سفر یک توافق همکاری امنیتی با بحرین امضاء کند و با مقامات ارشد این کشور دیدار داشته باشد.

این سفر ناگهانی در حالی انجام شده است که منابع‌ عبری‌زبان طی چند روز گذشته هیچ گزارشی درباره سفر گانتز به بحرین منتشر نکرده بودند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی وارد منامه شده است که «اسحاق هرتزوگ» رئیس این رژیم نیز روز یکشنبه هفته جاری وارد امارات شد و با «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

هرتزوگ پیش از ترک تل‌آویو به منظور عزیمت به امارات متحده عربی، در پیامی توییتری سفر خود به این کشور عربی حاشیه خلیج فارس را «تاریخی» خوانده بود و از محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی به دلیل دعوت از وی برای انجام این سفر قدردانی کرده بود. امارات عربی متحده و بحرین در سال ۲۰۲۰ با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کردند.

پربیننده ترین خبرها