رونمایی وزارت دفاع از 2 پهپاد پیشرفته جدید

رونمایی وزارت دفاع از 2 پهپاد پیشرفته جدید
شنبه 23 بهمن 1400 - 21:08

دستاوردهای پهپادی سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رونمایی و دو نوع پهپاد پیشرفته جدید به ناوگان پهپادی نیروهای مسلح اضافه شد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارش داد، با حضور امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، امیر خواجه فرد و جمعی از مسئولان نیروهای مسلح، دستاوردهای این سازمان در حوزه پهپادی رونمایی شد.

امیر سرتیپ دکتر محمد رضا آشتیانی در این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سازمان صنایع هوایی در حوزه پهپادی، با حضور در جمع کارکنان این سازمان، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و اعیاد رجبیه و همچنین گرامی داشت یاد و خاطره شهدای صنعت دفاعی به ویژه دانشمند شهید محسن فخری زاده طی سخنانی اظهار داشت: بی شک صنعت پهپاد یکی از نقاط قابل اتکا در افزایش اقتدار و بنیه دفاعی جمهوری اسلامی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه چهار دهه از شکل گیری این صنعت بومی در مجموعه صنایع هوایی وزارت دفاع می گذرد، تصریح کرد: امروز در چهل و سومین بهار انقلاب، شاهد تبلور و شکوفایی این صنعت و ظهور دستاوردهای عملیاتی نوین در این صنعت هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «پهپاد» یکی از ارکان کلیدی توان رزمی و عملیاتی نیروهای مسلح در افق هایی فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است، گفت: تا رسیدن به قله های توانمندی در این عرصه، راه طولانی در پیش داریم و همچنان باید با توکل به خداوند متعال و با تدبیر و اراده و تلاش روز افزون در راستای اعتلای این صنعت و عرضه محصولات نوظهور تلاشی مجدانه داشته باشیم.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به روند های جهانی و منازعات منطقه ای و همچنین نسل های مختلف تسلیحاتی و تجهیزاتی رزم افزود: امروز نقش پهپادها در صحنه های جنگ، انواع مأموریت های اطلاعاتی و عملیاتی از جمله مراقبت، شناسایی اپتیکی و سیگنالی، رزمی، جنگال و ... غیر قابل انکار است و این محصول راهبردی به عنوان یکی از سامانه های اصلی در همه صحنه های رزم زمینی، هوایی، دریایی و ... نقشی کاربردی و کلیدی دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به پهپاد های پیشرفته رونمایی شده در نمایشگاه دستاوردهای پهپادی سازمان صنایع هوایی اظهار داشت: قدم گذاشتن در تولید نسل های بسیار پیشرفته پهپادی، گوشه ای از عزم، اراده و باور وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تحقق شعار « ما می توانیم» است.

وی ضمن تقدیر از دانشمندان و کارکنان صنعت دفاعی، شبکه های همکار و تمامی کسانی که در این دستاورد بزرگ ملی نقش داشته اند، گفت: انتظارات از صنعت پهپاد، قابلیت ها و مأموریت های آن فرای آن چیزی است که تاکنون محقق شده است؛ ما در دوره کنونی در نظر داریم با توسعه قابلیت ها، نوع مأموریت و تنوع کاربری پهپاد در نیروهای مسلح و کشورهای دوست، این محصول بسیار راهبردی را به عنوان یکی از ارکان آرایه های هوشمند دفاعی برتری ساز و قابل اتکا در عرصه های مختلف رزم کشور نهادینه نماییم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها