کارکنان سفارت آمریکا در مسکو می‌توانند روسیه را ترک کنند

کارکنان سفارت آمریکا در مسکو می‌توانند روسیه را ترک کنند
دوشنبه 9 اسفند 1400 - 17:59

وزارت امور خارجه آمریکا ضمن اعلام تعلیق مأموریت سفارت این کشور در بلاروس اعلام کرد کارکنان غیرضروری سفارت آمریکا در روسیه می‌توانند این کشور را ترک کنند.

العالم - امریکا - اروپا
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد کارکنان غیرضروری سفارت آمریکا در مسکو می‌توانند روسیه را ترک کنند.

به نوشته وبگاه شبکه «العربیه»، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: «ما این تصمیم را با توجه به مسائل ایمنی و امنیتی ناشی از حمله نظامی بی‌دلیل و فاقد توجیه روسیه به اوکراین اتخاذ کردیم».

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در این بیانیه از تعلیق مأموریت دیپلماتیک سفارت آمریکا در شهر مینسک پایتخت بلاروس خبر داد.

روز گذشته نیز سفارت آمریکا در مسکو با توجه به اینکه کشورهای اروپایی پرواز هواپیماهای روس بر فراز حریم هوایی خود را ممنوع کرده‌اند، از آمریکایی‌های حاضر در روسیه درخواست کرد هرچه سریع‌تر با آخرین پروازهای تجاری، این کشور را ترک کنند.

طبق گزارش‌ها، الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس در جریان گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه به اطلاع وی رسانده که اگر آمریکا یا فرانسه، سلاح‌های اتمی را به لهستان، لیتوانی و به مرزهای بلاروس منتقل کنند، وی نیز از«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خواهد خواست تا سلاح‌های اتمی بلاروس را که زمانی به روسیه تحویل داده شده بود، مجددا به این کشور بازگرداند.

با ورود درگیری‌ها در اوکراین به پنجمین روز، مقامات کی‌یف و مسکو امروز در خاک بلاورس اولین جلسه مذاکرات خود را آغاز کرده‌اند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، دفتر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که موضوع کلیدی مذاکرات در خصوص اوکراین، دستیابی به آتش‌بس فوری و عقب‌نشینی نظامیان روسیه از قلمرو اوکراین است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها