بنت: به نتایج مذاکرات وین ملزم نیستیم

بنت: به نتایج مذاکرات وین ملزم نیستیم
يکشنبه 15 اسفند 1400 - 16:18

نخست وزیر رژیم صهیونیستی، امروز یکشنبه در اظهاراتی با هدف به شکست کشاندن مذاکرات وین درخصوص برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، گفت که تل آویو به هیچ عنوان خود را به نتایج مذاکرات وین در ارتباط با برنامه هسته ای ایران ملزم و مقید نمی داند.

العالم - فلسطین اشغالی

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در سخنانی بار دیگر به مذاکرات وین و توافق هسته‌ای با ایران تاخت و گفت که «توافق هسته‌ای با ایران، به هیچ وجه اسرائیل را مقید نمی‌کند».

وی این را هم گفته که «موضع ما در قبال توافق هسته‌ای کاملا شناخته شده است و معایب این توافق بسیار بیشتر از مزایای آن است».

رژیم صهیونیستی که بقای خود را در بحران های منطقه خاورمیانه و غرب آسیا تعریف کرده است، طی سال های اخیر برای جلوگیری از حل و فصل پرونده فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران که بارها راستی آزمایی شده و به تایید جامعه جهانی هم رسیده، به هر دری زده است و حتی گفته می شود که این رژیم در خروج دونالد ترامپ از توافق موسوم به برجام در سال ۲۰۱۸ نقش برجسته ای داشته است.

اکنون نیز نفتالی بنت جانشین بنیامین نتانیاهو ، طی ماه های اخیر برای شکست مذاکرات وین از واشنگتن تا مسکو و پایتخت های اروپایی و اخیرا منطقه خلیج فارس را در نوردیده است.

این درحالی است که به تعبیر یک مقام آشنا با فضای مذاکرات، "گفت‌وگوها میان ایران و گروه ۱+۴ تکمیل شده و خط پایان در انتظار تصمیمات سیاسی ایالات متحده است"، به بیان دیگر پرونده هسته ای ایران در بخش های فنی و حقوقی بسته شده و همه چیز به تصمیمات سیاسی طرف مقابل موکول شده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید داشته که برای دست یابی به توافق خوب، قابل اتکا و پایدار آمادگی دارد و هرچقدر طرف مقابل اراده جدی تری برای پذیرش سازوکارهای مد نظر جمهوری اسلامی ایران برای لغو تحریم‌ها داشته باشد در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توان به توافق دست پیدا کرد.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران با بیان اینکه زمان تصمیم‌گیری طرف‌های غربی فرا رسیده تصریح کرده است؛ «واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه ۴ سال گذشته، لازمه دستیابی به توافق نهایی است.»

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها