سخنرانی آتشین رهبر حماس در تقابل با صهیونیست ها با رمز 1111، ترند شد

سخنرانی آتشین رهبر حماس در تقابل با صهیونیست ها با رمز 1111، ترند شد
يکشنبه 11 ارديبهشت 1401 - 14:38

یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه، اعلام کرد: شمشیر بیت المقدس برافراشته خواهد ماند و تا زمانی که در بیت المقدس نماز نخوانیم، غلاف نخواهد شد . این سخنان جنبش حماس، واکنش های گسترده ای را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.

العالم - فلسطین

روز قدس عهدی است که هر ساله برای حمایت از آرمان فلسطین، از طریق راهپیمایی های مردمی گسترده در بیش از 90 کشور جهان از جمله کشورهای اسلامی تجدید می شود. این راهپیمایی ها، ضمن محکومیت رژیم اسرائیل غاصب، با شعار «بیت المقدس، محور است»، روز جهانی قدس را احیا کرد.

در قدس شریف و همزمان با روز جهانی قدس، جنبش حماس در نوار غزه جشنی برگزار کرد که در آن سنوار از وضعیت سردرگمی و بلاتکلیفی اشغالگران، پس از عملیات های فداکارانه اخیر صحبت کرد.

سنوار از مردم فلسطین خواست در صورت عدم توقف حمله اشغالگران به مسجدالاقصی، برای نبردی بزرگ آماده شوند و تاکید کرد که دشمن می خواهد نبرد را به نبرد دینی تبدیل کند. ما موافق آن هستیم و این چالش را پذیرفتیم. با پایان ماه رمضان مبارزه تمام نمی شود، بلکه با پایان آن، آغاز خواهد شد.

سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه، در ادامه سحنرانی اش، جزئیات جدیدی از شماره ۱۱۱۱ که سال گذشته پس از نبرد سیف القدس اعلام کرده بود، فاش کرد. وی خبر داد : شماره 1111، شماره رمز مرحوم یاسر عرفات است که سرآغاز جنگ بعدی خواهد بود.

سنوار با درود بر ایران، رهبر انقلاب، رئیس جمهور، پاسداران و مردم ایران به خاطر حمایت از فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی، گفت: هر تلاشی که برای بیت المقدس انجام شود برکت خواهد داشت و همه سازشکاران را رسوا می کند.

سنوار به موضوع زندانیان در زندان های اشغالی پرداخت و با تاکید بر اینکه "مقاومت در غزه کارهای زیادی برای آزادی آنها انجام داده است"، توضیح داد که جنبش "حماس" تصمیم گرفته است تا زندان های اشغالی را از اسرای فلسطینی و عرب خالی کند. "و تحقق این امر، طولانی نخواهد بود."

این موضع گیری ها، پس از عملیات های قهرمانانه دیگری است که توسط دو شیرمرد فلسطینی انجام شد. آنها مبارزان مقاومت فلسطین بودند و طی این عملیات ها، در نزدیکی ورودی شهرک صهیونیستی به شدت امنیتی آرئیل، در نزدیکی سلفیت در کرانه باختری اشغالی، یک نگهبان امنیتی اسرائیلی را کشتند. این عملیات ها، اعتبار ارتش اشغالگر را در مقابل شهرک نشینان زیر سئوال برد، زیرا ارتش صهیونیستی، یک بار دیگر نتوانست از آنها محافظت کند.

این عضور ارشد حماس افزود: روز قدس، روز استواری، وحدت و هماهنگی میان مسلمانان است و تأکید کرد: بیت المقدس و آرمان آن موضوعی محوری است که نمی‌توان به آن خدشه وارد کرد و ما هرگز از آن غافل نمی شویم و روز قدس امسال در بحبوحه لشکرکشی‌های اسرائیل و حمایت استکبار جهانی از آن ، و مانع تراشی مزدورانشان در منطقه، برگزار می‌شود؛ جملگی برای از بین بردن آرمان فلسطین از روح و جان مردم و میراندن آن در ذهنشان تلاش می کنند.

فعالان شبکه های اجتماعی از سخنان رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه، تمجید و حمایت کامل خود را از آن اعلام کردند. این فعالان معتقدند که صحبت سنوار در مورد هماهنگی برای شکستن محاصره غزه، به معنای آمادگی برای اقدامات عملی است که یک تحول چشمگیر برای مقاومت و چالشی جدید در برابر رژیم صهیونیستی است.

این فعالان همچنین به تصویر پشت سر یحیی سنوار اشاره کردند؛ در این تصویر، سربازانی از ارتش اسرائیل نشان داده می شود که محل عبات و "قبله" اول مسلمانان در مسجدالاقصی را زیر پا گذاشته، آن را با بمب های دودزا و گازهای اشک آور پر کرده و به زنان حاضر در آن مکان مقدس حمله کرده اند.

« نضال الوحیدی» از کاربران فضای مجازی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «یحیی سنوار اعلام کرد، اولین پرتاب موشک با شماره ۱۱۱۱ و به نام یاسر عرفات خواهد بود و به همین تعداد موشک پرتاب خواهد شد. »

«خلیل نصرالله» دیگر کاربر فضای محازی در توئیتی نوشت: « وقتی سنوار از هماهنگی برای شکستن محاصره غزه صحبت می‌کند، به معنای آمادگی برای اقدامات عملی است که انجام شده است و این یک تحول چشمگیر برای مقاومت و چالشی جدید در برابر رژیم صهیونیستی است. شکی نیست که تل آویو تلاش خواهد کرد تا هرگونه اقدام برای شکستن محاصره را مختل کند زیرا در حال حاضر، از آن به عنوان اهرم فشار استفاده می کند. اما از این پس می توان نتیجه گرفت که هرگونه حماقت اسرائیل ممکن است منجر به رویارویی نظامی شود.

عبدالباری عطوان سردبیر نشریه رای الیوم نیز در توئیتی نوشت: زمانی که سنوار تهدید می کند که در صورت تکرار هجوم به مسجد الاقصی، به هزاران کنیسه یهودی در جهان حمله خواهد کرد و از گروه ها می خواهد که برای نبرد بزرگ آماده شوند و تأکید می کند که اولین شلیک موشک 1111 به نام شهید عرفات خواهد بود، یعنی شمشیر بیت المقدس 2 نزدیک است، این رهبر، به آنچه می گوید عمل خواهد کرد و انگشتش روی ماشه است. روحیه او و ما در این روزها، شهادت طلبانه است.

جابر حرمی ، روزنامه نگار قطری در توئیتی خطاب به سنوار نوشت: «یحیی سنوار» رئیس جنبش حماس در غزه، از نبرد بزرگی با رژیم اشغالگر صحبت می کند: آسیب رساندن به مسجد الاقصی و قدس به معنای یک جنگ منطقه‌ای است، و ما با توجه به مقدسات خود از اتخاذ هیچ تصمیمی دریغ نخواهیم کرد.» و آنها آماده شلیک موشک ۱۱۱۱ به سوی اسرائیل در نبرد بعدی هستند.

فارس از دیگر فعالان فضای مجازی درباره تصویر پشت سر سنوار، در توییتی نوشت: این تصویر را نشان می‌دهیم زیرا تصویری از ورود سربازان ارتش اسرائیل است که حرمت مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان و محل عبادت را زیر پا گذاشتند و آن را پر از بمب‌های دوزدزا و گازهای اشک آور کردند و زنان را در آنجا مورد حمله قرار دادند.

علا شعث یکی دیگر از فعالان فضای مجازی با اشاره به تصویری پشت سر سنوار، نوشت: این تصویری است که در پس‌زمینه سخنرانی سنوار بود که درباره آن باید گفت: «هرگز اجازه نمی‌دهیم تکرار شود .» سخنرانی سنوار به تمام معنای کلمه، یک سخنرانی تاریخی است. "

عمر سمیر نیز در توئیتی نوشت: اظهارات سنوار اگر در کنار اظهارات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان قرار گیرد و هماهنگی واقعی وجود داشته باشد، انشاءالله در این سال، شاهد ضربه دردناکی به رژیم صهیونیستی هستیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها