جنبش جوانان انقلاب بحرین: درگذشت الانصاری ضایعه‌ای بزرگ برای عراق بود

جنبش جوانان انقلاب بحرین: درگذشت الانصاری ضایعه‌ای بزرگ برای عراق بود
يکشنبه 18 ارديبهشت 1401 - 20:46

جنبش جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین با صدور پیامی درگذشت معاون دبیر کل سازمان بدر عراق را تسلیت گفت و آن را ضایعه‌ای بزرگ برای عراق و نیروهای مقاومت و جهاد در این کشور توصیف کرد.

العالم - بحرین

جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با صدور پیامی درگذشت «عبدالکریم یونس الانصاری» ملقب به حاج ابومریم الانصاری را به «هادی العامری» دبیر کل سازمان بدر عراق تسلیت گفت.

متن این پیام در ذیل آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله سبحانه وتعالى: (الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ﴿156﴾ البقرة/صدق الله العلی العظیم.
دبیرکل محترم سازمان بدر - جناب آقای حاج هادی العامری ( ابوحسن )
برادران گرامی در سازمان بدر عراق ......
مردم مسلمان و گرانقدر کشور عراق ......
با نهایت تاسف و اندوه بسیار، خبر درگذشت حاج ابومریم الانصاری ، دستیار دبیرکل سازمان بدر را دریافت کردیم . با از دست دادن او، عراق، عراقی‌ها، نیروهای مقاومت و مجاهدان مکتبی عراق پایه‌ای از ارکان جهاد و بخشش را از دست دادند .

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین، این ضایعه بزرگ را به خانواده مرحوم انصاری و برادران وی در سازمان بدر و همه مردم عراق و یاران و دوستدارانش تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال می‌خواهد که آن مرحوم را به وسعت رحمتش مورد آمرزش قرار داده و در بهشت‌های وسیع او را با پیامبران و صدیقین و انبیاء ، شهدا و صالحان و ائمه معصومین (علیهم السلام ) همنشین گرداند.
ما مواضع قهرمانانه حاج ابومریم الانصاری را از دوران جهاد و مبارزه با ظالم، دیکتاتور صدام حسین معدوم و حزب فاشیست بعث در دوران جنگ و در دهه هشتاد و نود و تا امروز و در جهاد و مبارزه با تروریسم داعشی- صهیونیستی- آمریکایی به یاد می‌آوریم.

معاون دبیرکل سازمان بدر جمعه گذشته بر اثر واژگونی خودرویش در منطقه علی الشرقی در استان میسان عراق جان باخت.

حاج عبدالکریم یونس عیلان، مشهور به ابومریم الانصاری در استان بصره به دنیا آمد و در سال ۱۹۸۰ میلادی از دانشگاه بصره لیسانس ریاضیات گرفت. تحصیلات تکمیلی را در مقطع کارشناسی ارشد در سال 2018 میلادی به پایان رساند . وی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم نظامی و استاد دانشکده علوم دانشگاه بغداد بود.

او همچنین در تأسیس چندین تشکل مشارکت داشت که یکی از آنها بعدها به تأسیس سازمان بدر عراق منجر شد. همچنین آن مرحوم توسط شهید محراب، آیت الله العظمی سید محمد باقر الحکیم (رضوان الله علیه ) برای کار در دفتر خصوصی که بر تشکیل سپاه بدر نظارت می‌کرد، انتخاب شد.

الانصاری در سال ۲۰۰۳ میلادی به کار سیاسی روی آورد و از جمله افراد گروه تهیه کننده پیش‌نویس قانون اساسی عراق بود و در سال ۲۰۰۷ میلادی به سمت دستیار دبیرکل سازمان بدر منصوب شد و از برجسته‌ترین نامزدهای لیست سازمان بدر در سال ۲۰۱۸ میلادی به شمار می‌رفت.

وی در سومین انتخابات پارلمانی عراق پیروز شد و در جنگ با گروه تروریستی داعش شرکت کرد و برای حفاظت از پایتخت بغداد هنگ دفاعی تشکیل داد و مدتی وزارت شهرداری‌ها را بر عهده گرفت .
روح مرحوم عزیزمان حاج ابومریم الانصاری در رحمت ابدی باد .....
سرافرازی، جاودانگی و رحمت بر شهدای صالح عراق....
سرافرازی و جاودانگی و رحمت بر شهدای سازمان بدر....
سرافرازی، جاودانگی و رحمت بر شهدای بسیج مقدس مردمی عراق ....
سرافرازی، جاودانگی و رحمت بر شهدای نیروهای امنیتی، ارتش و نیروهای مسلح عراق ....

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه . منامه – بحرین بزرگ اشغال شده .جمعه 16/2/1401 شمسی

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها