«بنی‌گانتز» برای گفت‌وگوهای امنیتی به آمریکا می‌رود

«بنی‌گانتز» برای گفت‌وگوهای امنیتی به آمریکا می‌رود
دوشنبه 26 ارديبهشت 1401 - 11:52

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای گفت‌وگو درباره وضعیت امنیتی تل‌آویو بعد از قتل خبرنگار فلسطینی و همچنین پیشرفت مذاکرات هسته‌ای ایران به آمریکا سفر می کند.

العالم - فلسطین اشغالی

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه این هفته به ایالات متحده آمریکا سفر کرده و با «لوید آستین» همتای آمریکایی خود در واشنگتن و مقر پنتاگون دیدار خواهد داشت.

طبق گزارش پایگاه خبری «i24» و بر اساس بیانیه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در دو رویداد بزرگ برای خانواده‌های صهیونیست در میامی و نیویورک شرکت خواهد کرد؛ رویدادهایی که توسط اداره خانواده‌ها، خاطرات و میراث در وزارت جنگ تل‌آویو، سازمان جهانی صهیونیست و موسسه یهود برگزار می‌شوند.

این پایگاه خبری افزود: سفر گانتز در سایه تحولات امنیتی اخیر و در چارچوب از سرگیری مذاکرات مربوط به توافق هسته‌ای انجام می‌شود. قتل «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی در درگیری‌های بین ارتش اسرائیل و فلسطینیان منطقه جِنین موضوع دومی است که گانتز درباره آن رایزنی خواهد کرد.

مقامات دولت خودگردان فلسطین روز جمعه نتایج اولیه تحقیقات خود درباره این قتل را اعلام و مسئولیت آن را به رژیم صهیونیستی تحمیل کردند؛ علاوه بر این، رام‌الله همکاری با تل‌آویو را در این خصوص رد کرده است.

این سفر در حالی انجام می‌شود که «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگش، پیش از این و به دلیل ترس از درگیری با مقاومت و همچنین احتمال سقوط دولت تل‌آویو، سفرهای خارجی خود را به تعویق انداخته بودند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها