نماینده پیروز حزب الله : خواهان دولت وحدت ملی هستیم

نماینده پیروز حزب الله : خواهان دولت وحدت ملی هستیم
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 - 00:37

رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان از جریان 14 مارس خواست که در پارلمان آتی هیزم آتش جنگ داخلی و سپر رژیم صهیونیستی نباشند.

العالم-لبنان

«محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در مراسم جشن پیروزی در انتخابات این کشور خطاب به جریان غربگرای ۱۴ مارس گفت: اگر دولت ملی نمی‌خواهید، لبنان را به ورطه نابودی خواهید کشید.

به گزارش العهد، این نماینده حزب الله خطاب به رقبا ادامه داد: مراقب باشید هیزم آتش جنگ داخلی نشوید. ما قبول داریم که شما در پارلمان مخالف ما باشید، اما قبول نداریم که سپر رژیم صهیونیستی باشید.

رعد پیروزی مردم مقاومت بر نقشه‌های مخالفان و رقبا را تبریک گفت: زبان کینه و نفرت که هنوز بر زبان مخالفان مقاومت و مردم آن است وطن نمی‌سازد.

این نماینده حزب الله تاکید کرد: شما باید با ما همکاری کنید، در غیر این صورت سرنوشت شما انزوا خواهد بود، ما خواهان همزیستی هستیم. مراقب باشید دشمن ما نباشید، زیرا صلح مدنی خط قرمز است.

وی تاکید کرد: ما به دنبال رفع بحران اقتصادی که دشمنان لبنان ما را در آن فرو برده‌اند خواهیم بود، بنابراین درباره ما اشتباه محاسباتی نداشته باشید.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در گفت وگو با المنار ضمن ضمن قدردانی خالصانه از همه ملت وفادار به مقاومت در لبنان گفت: ملت لبنان با حماسه خود در همه حوزه هایی که نامزدهایی از فراکسیون وفاداری به مقاومت حضور داشتند، حمایت از خط مشی مقاومت و خط سیاسی آن و اعتمادشان به رهبری حکیم و شجاع مقاومت را اعلام کردند

وی افزود: آنچه در حال حاضر لازم است این است که اهل عمل باشیم، زیرا میدان فشاری روبه‌روی ماست که تلاش زیادی برای مقابله با آن لازم است.

رعد در پایان با یادآوری مواضع ملی متحدان تاکید کرد که مقاومت ثابت خواهد کرد که عدد دشواری در کشور و منطقه خواهد بود.

علی فیاض، حسین الحاج حسن، رائد برو و أبو حمدان از نمایندگان فراکسیون وفاداری به مقاومت هم که در انتخابات روز گذشته در لبنان پیروز شده اند در گفت وگو با المنار انتخابات را سونامی مردمی لبنان توصیف و تاکید کردند که همان طور که مقاومت تحت همه فشارها در انتخابات به پیروزی رسید برای طی کردن مرحله حساس و دشوار پیش رو همه تلاش خود را به کار خواهد بست.

انتخابات پارلمانی لبنان روز گذشته در سراسر این کشور برگزار شد که در آن ۷۱۸ نفر در قالب ۱۰۳ لیست یا فهرست برای کسب ۱۲۸ کرسی پارلمان در ۱۵ حوزه انتخاباتی با یکدیگر رقابت کردند. هنوز به طور رسمی نتایج نهایی و میزان کرسی‌های تصاحب شده از سوی احزاب سیاسی و نامزدهای مستقل در این کشور اعلام نشده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها