اولین واکنش دولت آمریکا به انتخابات لبنان

اولین واکنش دولت آمریکا به انتخابات لبنان
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 - 03:12

دولت آمریکا در نخستین واکنش خود به انتخابات پارلمانی لبنان اعلام کرد که واشنگتن از برگزاری این انتخابات که در موعد مقرر و بدون وقوع حوادث امنیتی برگزار شده است، استقبال می‌کند.

العالم-آمریکا

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان استقبال کرد و اعلام کرد که این انتخابات در موعد مقرر خود و به دور از هرگونه رویداد امنیتی بزرگ برگزار شده است.

در این بیانیه آمده که ما از رهبران لبنان می‌خواهیم که تعهدات خود نسبت به تصویب و اجرای قوانین و اصلاحات برای نجات اقتصاد این کشور را تجدید کنند.

انتخابات پارلمانی لبنان که اولین انتخابات پارلمانی از زمان وقوع بحران شدید اقتصادی این کشور محسوب می‌شود، روز یکشنبه در مناطق مختلف لبنان برگزار شد.

پارلمان جدید لبنان برآمده از نتایج این انتخابات مسئولیت تصویب لوایح و اصلاحات فوری مورد نیاز صندوق بین المللی پول برای حمایت از لبنان را برعهده خواهد داشت که بیش از دو سال است درگیر بحران شدید اقتصادی است.

وزیر کشور لبنان دیشب نتایج رسمی و نهایی انتخابات را در 7 حوزه انتخابی از 15 حوزه اعلام کرد، اما روند شمارش آرا در لبنان در بقیه حوزه‌ها همچنان ادامه دارد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها