وزارت دفاع روسیه: ۴۷۰ ملی‌گرای اوکراینی از پای درآمدند

وزارت دفاع روسیه: ۴۷۰ ملی‌گرای اوکراینی از پای درآمدند
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 - 18:04

وزارت دفاع روسیه با ارائه آمار جدیدی از خسارات ارتش اوکراین، گفت در عملیات شب گذشته ۲۳ پهپاد اوکراینی، ۲۲۴ محل تجمع نظامیان و ۶ پست فرماندهی ارتش این کشور نابود شد.

العالم - اروپا

همزمان با هشدارهای مسکو درباره گسترش ناتو و عضویت سوئد و فنلاند در این ائتلاف، وزارت دفاع روسیه نیز آمار جدیدی از تلفات و خسارات وارد شده به نیروهای مسلح اوکراینی را ارائه کرد.

«ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت که در عملیات شبانه، بیش از ۲۵۰ ستیزه‌جو که در کارخانه آزوفستال در ماریوپل مخفی شده بودند، سلاح‌های خود را زمین گذاشته و تسلیم شدند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، کناشنکوف توضیح داد: «از دیروز، تسلیم شبه‌نظامیان واحد ملی آزوف و سربازان اوکراینی محاصره‌شده در کارخانه آزوفستال در ماریوپل آغاز شد. در روز گذشته، ۲۶۵ ستیزه‌جو سلاح‌های خود را زمین گذاشته و تسلیم شده‌اند، ۵۱ نفر از آنها نیز به شدت زخمی بودند».

وی طی نشست خبری با بیان اینکه نیروی هوایی روسیه ۹۳ محل تجمع نیروهای مسلح اوکراین را نابود کرد، گفت که ۹ پست فرماندهی و سه انبار مهمات در شهر نیکولایف منهدم شدند.

بر اساس این گزارش، این مقام روس اظهار داشت: «هواپیمایی عملیاتی تاکتیکی و نیروی زمینی ارتش ۹ پست فرماندهی، ۹۳ منطقه تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین و همچنین سه انبار مهمات را در منطقه لوپاروو و شوچنکوو در منطقه نیکولایف هدف قرار داد».

ریانووستی در خبری دیگری به نقل از کناشنکوف نوشت: «نیروی هوافضای روسیه با موشک‌های بسیار دقیق یک پست برق راه آهن، دو پست فرماندهی اوکراین و یک مرکز ارتباطات، ۲۸ منطقه تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات نظامی دشمن و دو انبار سلاح و مهمات را در خارکف منهدم کردند».

وی ادامه داد: «در نتیجه این حملات، بیش از ۴۷۰ ملی‌گرا کشته شدند و ۶۸ واحد تجهیزات نظامی از کار افتادند. همچنین دو مقر فرماندهی و یک مرکز ارتباط شامل تیپ ۳۰ مکانیزه در منطقه باخموت، ۲۸ منطقه تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات نظامی، دو انبار سلاح و مهمات راکتی و توپخانه ای در مناطق شهرک های اوگلدار مورد اصابت قرار گرفت».

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه در عملیات شب گذشته مجموعا ۲۲۴ منطقه متمرکز نیروهای مسلح اوکراین هدف حملات موشکی قرار گرفت، اعلام کرد: «نیروهای موشکی روسیه ۴ آتش بار گراد، ۲ ایستگاه راداری، ۶ پست فرماندهی نیروهای اوکراینی و ۱۲ توپخانه و خمپاره‌انداز را منهدم کردند».

به نوشته ریانووستی، کناشنکوف همچنین افزود: «سیستم‌های پدافند هوایی روسیه ۲۳ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را منهدم کردند. همچنین در منطقه چرنوبایفکا در منطقه خرسون، هشت راکت رهگیری شد».

وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد از آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین، بیش از ۹۰۰ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی منهدم شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در مجموع از آغاز عملیات ویژه نظامی، ۱۶۸ فروند هواپیما، ۱۲۵ بالگرد، ۹۱۲ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۰۹ سامانه موشکی ضدهوایی، ۳۱۳۴ دستگاه تانک و سایر تجهیزات جنگی استفاده شده است».

امروز «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین گفت عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رود و عملیات‌ها تاکنون موفقیت‌آمیز و مؤثر بود.

پیش از این، وزارت خارجه روسیه با هشدار درباره اقدامات غرب برای منزوی کردن مسکو از عرصه بین‌المللی، گفت در صورت پیوستن سوئد به ناتو، مجبور به برداشتن گام‌هایی با ماهیت نظامی-فنی خواهند شد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها