مقام سابق صهیونیست: ایران به اقدام‌ نظامی علیه خود واکنش سریع نشان می‌دهد

مقام سابق صهیونیست: ایران به اقدام‌ نظامی علیه خود واکنش سریع نشان می‌دهد
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 12:20

رئیس پیشین بخش پژوهش‌های سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با بیان اینکه ایران توانایی بازسازی برنامه هسته‌ای خود را دارد، گفت که در صورت هر گونه اقدام نظامی، این کشور واکنش سریعی نشان خواهد داد.

العالم ـ فلسطین اشغالی

دنی استرینوویچ رئیس پیشین بخش پژوهش‌های سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان)، شامگاه سه‌شنبه، در سخنانی به برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

بنابر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از رادیو ارتش رژیم صهیونیستی (گلگلتز)، دنی استرینوویچ اظهار داشت که ایرانی‌ها می‌دانند چگونه برنامه هسته‌ای خود را بازسازی کنند.

رئیس پیشین بخش پژوهش‌های سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در ادامه اضافه کرد: «حتی اگر هم فرض کنیم که اسرائیل گزینه حمله نظامی را انتخاب می‌کند، احتمال واکنش سریعی [از طرف ایران] وجود دارد که می‌تواند منجر به ملتهب شدن منطقه و حتی جنگ شود.»

این اظهارات در حالی بیان شده است که «کنستانتین سیوکوف» معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه پیشتر در مصاحبه با شبکه «روسیا الیوم» گفته بود: «ایران موشک‌های میانبرد و تسلیحاتی متعارف در اختیار دارد که از دقت بالایی در نقطه‌زنی برخوردار هستند که این هنگام شلیک موشک به سمت پایگاه‌های آمریکا نمایان شد.»

وی اضافه کرده بود: «مقابله با این موشک‌ها در توان اسرائیل نیست. اسرائیل امروز سامانه‌های پدافند هوایی یا سامانه‌های پدافند موشکی را که بتواند با این موشک‌ها مقابله کند، در اختیار ندارد. بر این اساس، حمله موشکی ایران به این سامانه‌ها و رآکتورهای هسته‌ای اسرائیل، سرزمین کوچک اسرائیل را به محلی غیرقابل سکونت تبدیل خواهد کرد»

سیوکوف همچنین در ادامه سخنانش تأکید کرده بود: «من تکرار می‌کنم که اسرائیل سرزمین بسیار کوچکی است پس فکر می‌کنم که عملیات به استفاده از سلاح هسته‌ای کشیده نخواهد شد. اما در ارتباط با استفاده از تسلیحات متعارف ما می‌توانیم بگوییم که تأسیسات ایران به شدت مورد محافظت هستند و به راحتی نمی‌توان با استفاده از تسلیحات به آن‌ها نفوذ کرد پس عملیات نظامی اسرائیل حتی با مشارکت نیروی هوایی آمریکا هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت.»

سیوکوف در بخش پایانی اظهاراتش خاطرنشان کرده بود: «نکته دیگری که می‌خواهم بگویم این است که ایران در زمینه نظامی یکی از قدرت‌های پیشرفته و پیشرو و جزء چهار کشور اول تولیدکننده سامانه‌های موشکی است که این کشورها عبارتند از روسیه، آمریکا، چین و ایران.»

فارس

پربیننده ترین خبرها