تاکید مقاومت فلسطین بر آمادگی برای جنگ با اشغالگران

تاکید مقاومت فلسطین بر آمادگی برای جنگ با اشغالگران
پنج‌شنبه 29 ارديبهشت 1401 - 10:26

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی با اشاره به اینکه قدرتش بعد از نبرد شمشیر قدس بیشتر شده است، تاکید کرد که در همه مناطق آماده جنگ با دشمن است و به مقاومت تا آزادسازی کل فلسطین ادامه خواهد داد.

العالم _ فلسطین

شیخ «عزام نافذ» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مراسم اولین سالگرد نبرد شمشیر قدس، در سخنانی گفت مردم فلسطین در این نبرد چهره جدیدی از خود به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که فلسطین سرزمین اصلی آن‌هاست. اکنون شرایط بعد از نبرد شمشیر قدس مانند شرایط قبل از آن نیست و شهدا تاریخ جدیدی برای ملت فلسطین و امت اسلامی رقم زدند و شمشیر قدس بزرگتر از یک جنگ بود.

شیخ عزام تاکید کرد که حتی اگر کشورهای عربی و اسلامی نیز در حمایت خود از فلسطین کوتاهی کنند، مسجد الاقصی هرگز تنها نخواهد ماند. ما افتخار می‌کنیم که در این سرزمین ایستاده‌ایم و باید یادآوری کنیم قهرمانانی از میان ملت فلسطین برخاسته اند که الگوی شجاعت و استقامت و فداکاری بوده اند. پژواک فداکاری شهدا و جهاد آنها نشان می‌دهد که مردم فلسطین همچنان قادر به مقاومت و مبارزه و ساکنان واقعی فلسطین هستند.

وی افزود یکی از آثار مبارک نبرد شمشیر قدس همین روحیه فلسطینی‌ها در مسجد الاقصی است که با تمام شجاعت و صلابت برای دفاع از این مکان مقدس ایستاده‌اند. دشمن هزینه زیادی برای این جنگ پرداخت کرد اما نتیجه‌ای برای آن نداشت و ما به همه امت اسلامی اطمینان می‌دهیم که کنار مسجد الاقصی هستیم و فلسطینیان آمده‌اند تا با جان، مال و فرزندان خود از آن حمایت کنند. شهدا تاریخ جدیدی را برای ملت خود رقم زدند و نبرد شمشیر قدس فراتر از یک جنگ و نقطه عطفی برای تقویت بازدارندگی مقاومت فلسطین بود که به دست قهرمانان این سرزمین رقم خورد.

این مقام جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد حتی اگر دشمن صهیونیست همه ابزارهای قتل و ترور را در مسجدالاقصی به کار بگیرد، بازهم ما این مکان مقدس را تنها نخواهیم گذاشت. دشمن دریافته که مقاومت فلسطین توانسته است معادلات درگیری را تغییر دهد و به فضل الهی معادلات تغییر کرده است. ما در سالگرد نبرد شمشیر قدس که مصادف با هفتاد و چهارمین سالگرد روز نکبت است، تاکید می‌کنیم که مقاومت بهترین و شریف‌ترین گزینه در همه زمان‌هاست و امروز ثابت شده است که این گزینه انتخاب همه فلسطینیان است و همه ما تا زمان احیای حقوقمان به مقاومت ادامه خواهیم داد. در این شرایط جایز نیست که ما از وضعیت منطقه جنین که در هماهنگی با غزه است، غافل شویم. ما همچنین می‌گوییم که مسجدالاقصی به دست فرزندان فلسطین محافظت می‌شود و تنها نیست. مسجد الاقصی نماد مقدس‌ترین مبارزات است و در دل هر انسان مسلمان و عرب جای دارد و دشمن نمی‌تواند این مکان مقدس یا نمادهای آن را محو کند. فلسطین زنده است و هرگز نمی‌میرد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در ادامه گفت فلسطین همچنین به تلاش و حمایت همه ملت‌های عربی و اسلامی نیاز دارد. علما، نخبگان و روشنفکران عربی و اسلامی باید فلسطین را محور برنامه‌های خود قرار دهند. ما از تشکیلات خودگردان فلسطین که در هماهنگی با رژیم اشغالگر عمل می‌کند نیز می‌خواهیم در رویکرد و سیاست‌های خود تجدید نظر کند و این خواسته خانواده شهدا و مجاهدان و همه مردم آزاده فلسطین است. از متحدان و دوستان خود نیز تشکر می‌کنیم و به آنها می‌گوییم که محاسباتشان درباره پیروزی فلسطین و مقاومت آن کاملاً درست است.

سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز در مراسم اولین سالگرد نبرد شمشیر قدس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بعد از گذشت یک سال از این نبرد، مقاومت قدرتمندتر و مجهزتر از گذشته شده است و نیروهای ما برای مقابله با هرگونه تجاوز و حماقت دشمن کاملاً آماده هستند. ما همچنین در نوار غزه و جنین و همه شهرهای اشغالی آماده جنگ با دشمن هستیم. شمشیر قدس همچنان برای دفاع از همه فلسطینی‌ها باقی است و ما اجازه نمی‌دهیم که مناطق فلسطین از یکدیگر جدا شوند.

در این بیانیه آمده است: رزمندگان سرایا القدس با موشک کورنت دروازه جهنم را به روی دشمن گشودند تا از قدس دفاع کنند. آنچه آماده و از آن رونمایی کردیم، تنها بخشی از قدرت ماست و به زودی دشمن طعم تلخ آن را خواهد چشید. ضربه‌ای که مقاومت به دشمن صهیونیستی در نبرد شمشیر قدس وارد کرد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در تلویزیون و رسانه‌ها به نمایش در آمد. ما همچنین متعهد به آمادگی و تجهیز بیشتر برای مقابله با دشمن هستیم و جهاد رزمندگان ما تا زمان آزادسازی کل فلسطین از شر اشغالگران ادامه خواهد یافت.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها