روسیه ادعاها در مورد ممانعت از صادرات غلات اوکراین را رد کرد

روسیه ادعاها در مورد ممانعت از صادرات غلات اوکراین را رد کرد
جمعه 30 ارديبهشت 1401 - 06:27

وزارت امور خارجه روسیه ادعاها در مورد ممانعت از صادرات غلات اوکراین را حدس و گمان خوانده و اخبار منتشر شده در این زمینه را تکذیب کرده‌است.

العالم - اروپا

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: اظهارات مبنی بر اینکه روسیه صادرات غلات اوکراینی را در بنادر دریای سیاه مسدود می کند، گمانه زنی است.

زاخارووا در ادامه افزود: صحبت در مورد ممانعت روسیه از صادرات غلات اوکراین در بنادر دریای سیاه و کسری در بازار غلات درست نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که روسیه به صادرات مواد غذایی و انجام تعهدات خود ادامه می دهد زیرا کشور ما علاقه مند به عملکرد پایدار بازار جهانی مواد غذایی است.

واکنش وزارت امور خارجه روسیه در حالی عنوان می شود که ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه طی تماس تلفنی در مورد محاصره صادرات اوکراین به گفت و گو پرداختند.

زلنسکی در همین رابطه در پیام توییتری نوشت: رهبران دو کشور راه‌های صادرات محصولات کشاورزی از اوکراین و واردات سوخت به اوکراین را مورد بحث قرار دادند.

پیش از این دیوید بیزلی رئیس برنامه جهانی غذا (WFP) اعلام کرده بود که ناکامی در بازگشایی بنادر در اوکراین اعلان جنگ علیه امنیت غذایی جهانی خواهد بود که منجر به بی‌ثباتی کشورها از قحطی و همچنین مهاجرت خواهد شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها