خطیب جمعه نجف: به حزب الله لبنان پیروزی در انتخابات را تبریک می گوییم

خطیب جمعه نجف: به حزب الله لبنان پیروزی در انتخابات را تبریک می گوییم
جمعه 30 ارديبهشت 1401 - 18:17

«سید صدر الدین القبانجی» خطیب جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه به لبنان و به ویژه دو جنبش «حزب الله» و «امل» پیروزی در انتخابات اخیر پارلمانی را تبریک گفت.

العالم - عراق

القبانجی درباره انتخابات لبنان را عرصه «معرکه شدید بین رویکردهای دنباله رو غرب و اسرائیل» از یک سو و «جنبش های ملی و مقاومتی» از سوی دیگر خواند و به ملت لبنان و به شکل خاص به حزب الله و جنبش امل، این دستاورد انتخاباتی را تبریک گفت.

دولت به دور از اراده آمریکا مشکل برق عراق را حل کند

القبانجی از دولت عراق خواست که «راه حلی برای بحران برق کشور به دور از اراده آمریکایی ها بیاید».

وی افزود: دولت عراق باید به دور از اراده آمریکایی که قید و بندهایی را برای واردات برق اعمال می کند به یافتن راه حل های لازم در این باره بپردازد. ملت عراق با موج های گرما روبروست بدون اینکه پس از چندین سال راه حلی ایجاد شود.

امام جمعه نجف اشرف از دولت خواست مسائل مالی با ایران را حل و ترتیبی اتخاذ کند که بدهی های ایران درباره صادرات گاز به عراق که سال هاست وارد روند پیچیده ای شده است را پرداخت کند.

القبانجی تحمیل مسئولیت برون رفت از بن بست سیاسی به مرجعیت را محکوم کرد

خطیب جمعه نجف اشرف با محکوم کردن اظهاراتی درباره تحمیل مسئولیت بن بست سیاسی کشور به مرجعیت دینی گفت: مرجعیت بالاتر از آن است که اراده خود را به آن تحمیل کنیم. مرجعیت، عراق را با حکمت خود نجات داد و ما نباید به مرجعیت چیزی بیاموزیم بلکه از آن یاد می گیریم و باید جایگاه آن را حفظ کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها