اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) بحرین پس از ۶ سال ممنوعیت

اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) بحرین پس از ۶ سال ممنوعیت
شنبه 31 ارديبهشت 1401 - 12:21

صدها نفر از شهروندان بحرینی دیروز نماز جمعه را در مسجد جامع "امام صادق" (ع) واقع در شهرک "الدراز" بحرین - بعد از شش سال ممنوعیت برگزاری آن در این مسجد- اقامه کردند.

العالم - بحرین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین، مسجد امام صادق (ع) در شهرک الدراز در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین روز گذشته شاهد حضور صدها نمازگزار بود و آنها نماز جمعه را به امامت شیخ علی الصددی برگزار کردند.

به دنبال اصرار رژیم آل خلیفه در طول سال های اخیر برای جلوگیری از برگزاری نماز جمعه در مسجد جامع امام صادق (ع) با هدف مبارزه با شعائر دینی، اهالی شهرک الدراز به صورت فرادا در این مسجد نماز را اقامه می کردند.

برپایه این گزارش، حجت الاسلام مجید المشعل رئیس شورای اسلامی علمایی بحرین بارها این ممنوعیت را شکست و چند بار نماز جماعت را اقامه کرد، اما در نهایت رژیم بحرین با رویکرد طائفه ای خود، وی را مجبور کرد که تعهدی کتبی را امضا کند که این ممنوعیت را نقض نخواهد کرد. این رژیم همچنین حجت الاسلام المشعل را ملزم کرد که سخنرانی دینی ایراد نکند.

پیش از آن، آیت الله شیخ "عیسی قاسم" رهبر شیعیان بحرین نماز جماعت و جمعه را در مسجد جامع امام صادق (ع) اقامه می کرد و این مسجد شاهد برگزاری بارزترین خطبه های دینی بود، اما رژیم آل خلیفه آیت الله شیخ عیسی قاسم را در سال ۱۳۹۶ تبعید کرد.

حجت الاسلام شیخ عبدالله دقاق نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران در آن زمان گفت که توطئه تبعید این عالم به منظور دور نگاه داشتن مردم بحرین از رهبری مرجعیت دینی و در نتیجه شکست دادن نهضت بیداری اسلامی، طراحی شد.

وی تاکید کرد: یاران آیت الله شیخ عیسی قاسم تا پای جان در مسیر حمایت از او ثابت قدم خواهند ماند و به تکلیف دینی و اسلامی خود برای حمایت از عقیده و آرمانشان عمل خواهند کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها