ادعای شاباک درباره بازداشت یک تیم حماس؛ حفاظت از عضو کنست تشدید شد

ادعای شاباک درباره بازداشت یک تیم حماس؛ حفاظت از عضو کنست تشدید شد
سه شنبه 3 خرداد 1401 - 12:37

«شاباک» مدعی شد، یک تیم وابسته به حماس که برای چند عملیات از جمله قتل عضو افراطی کنست برنامه‌ریزی می‌کرده، را بازداشت کرده است.

العالم - فلسطین اشغالی

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به «شاباک» یا «شین بت» امروز (سه‌شنبه) مدعی بازداشت تیم وابسته به حماس در قدس شد.

شاباک ادعا کرد، این تیم برای انجام چند عملیات، قتل عضو افراطی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) «ایتمار بن غفیر» و نیز فرستادن پهپادهای انفجاری به سمت قطار سبک در این شهر برنامه‌ریزی می‌کرده است.

در همین ارتباط، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت، پس از آنکه ایتمار بن غفیر و خانواده‌های صدها بار تهدید شده‌اند سطح حفاظت امنیتی از وی در حد وزیر جنگ تشدید شده است.

بر اساس این گزارش، یکی از نیروهای امنیتی کنست همواره بن غفیر را همراهی می‌کند؛ همچنین هر مکانی که این نماینده کنست قصد رفتن به آنجا را دارد ابتدا مورد بازرسی نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد؛ خانه بن غفیر دوربین‌های متعدد نصب شده و یک پست نگهبانی در بیرون از خانه وی نصب ایجاد شده است.

خبرگزاری «معا» هم در همین زمینه گزارش کرد، ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز دوازده نفر را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کرد.

بر اساس این گزارش، بازداشت‌های مذکور در بیت‌لحم، الخلیل، جنین و اریحا صورت گرفته و منازل افراد بازداشتی تفتیش شده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها